Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    válasz Amarton #61 üzenetére

    "Nem vagyok meggyőződve, hogy több mint 1 óra repülési idő után el tudnék állni a vásárlástól.
    Így már azért erősen használtnak minősül."

    -Én meg nem gondolom azt, hogy bármi alapján visszaküldhetném, ha pont nem a használat miatti tapasztalat okán. Ha nem használod, nem próbálod ki, soha nem derül ki, hogy szar.

    Nekem P4 van. Ha hosszabb ideig nem repülök vele, minden kalibrációt végigcsinálok. Ha rendszeresen repülök, akkor is megnézem a Dji go-ban, hogy milyen értékeken vannak ezek a kalibrációk. A legtöbbször, a drón indítását követően (mondjuk ki, mindig) imu automatikus kalibráció és melegítés zajlik nálam is, ezt én mindig végigvárom, mert van amikor gondja van. Amúgy is jobb várni 1-2 percet a felszállással, mert ugye többek közt ilyenkor menti el a rendszer a home pointot. Ez ugye az RTH-hoz is kell.

    A hatótávról annyit, hogy azért legyünk azzal tisztában, hogy ahogy a wifi is működik, azok a korlátok itt is megvannak, tehát ahogy a Dji is írja a manuálokban, a maximális, vagy azt megközelítő értékek olyan helyen értendőek, ahol totális fizikai ráláthatóság van, sík terepen. Nálam a P4 is szokott már pár szár méter után köhögni, ha légvonalban köztünk van 3 tömésfalas házikó. Ez azt hiszem érthető. ha egy katlanba akarok leereszkedni, ami közt és köztem egy domb van, akkor várható is a probléma mínusz métereken. Ha sokat vagyunk ilyen helyen és rá vagyunk kényszerítve az ehhez hasonló munkákra,m és/vagy csak fel akarunk készülni a hasonló problémákra, nem árt range extendert venni. Minden más esetben alaposan ki kell választani a repülési helyet. Mondjuk azt amúgy is, mert egy távvezeték igen kellemetlen lehet, amit nem vettünk észre. A gépek minden útvonalat el tudnak (és alapból azt hiszem el is mentenek) menteni, tehát meg lehet azt csinálni, hogy lerepülöd úgy ahogy szeretnéd, de csak a repülésre figyelsz, a tereptárgyakra, arra, hogy a jelek jók e, valamint a perspektívát a későbbiek miatt, majd ezt a repülést újra lerepülteted a géppel, de ekkor már ráérsz te csak a kamerával foglalkozni, a gép magától végigmegy pont ott és pont ugyanúgy a repülési útvonalon, mint előtte. És ezt akármikor le tudod vele repültetni. Évekkel később is, csak meglegyen az a mentés. Nagy magasságban, jó terepviszonyok közt tudja a drón azt, amit állítanak róla, meg úgy általában amit az akku a repülési idő alatt kibír. :D.Hiába menne messzebb, magasabbra, ha az akkud szab neki határt. Szerintem.

    Én örülök, hogy jönnek az új infók a Spark és az Air eszközökről, mert ezekről még nem nagyon vannak tapasztalatok. Én is filózok egy kicsin a nagy mellé..

Új hozzászólás Aktív témák