Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Carlas

    senior tag

    válasz lanszelot #5839 üzenetére

    Na akkor utoljára. Mert látom te megoldást nem akarsz es a kommentjeid 90%-ban arrol szolnak hogy problemad van mindennel.
    Az alma,tojas stb rajzolgatasbol az jon le hogy sosem dolgoztal veluk esetleg rajzolni sem feltetlen tudsz,es max a netrol olvasgatsz.

    Engem rohadtul nem erdekel az ios vs android. En azt veszem amira olyan programok vannak amik a munkamba segitenek.
    Ha nincsenek vagy szarok akkor nem veszem meg, mert azert mert ingyenes valami annak sokszor megvan az oka.
    A markak nem erdekelnek csak az mennyire jok es miben tudnak segiteni.

    A nyomaserzekenyseg kb nem szamítana, neked foleg nem.
    En a regi 1xxx wacom bambooval is jol elvoltam az ipadnek sokkal jobb volt kb a 4096 korulire tennem.
    Nekem is segítettek itt ebben es 4096 vs 8xxx kozott en sem veszek eszre nagyon semmit jelenleg.
    Kaptam tippeket is mit vegyek. De nekem csak a Wacomon belul kelett segitseg, mert egerrel ment minden meg a regi Bamboo-val + az ipad pro 2018 12,9 volt /amin az Affinityt probaltam/
    Program szinten amiket irtal foleg nem ertem a Photoshop hogy jon ide, amikor annak semmi koze az eredetihez csak egy gagyi
    effektezo program.
    Ugyan ilyen a Picsart ami egy Zs kategorias gagyi valami, de kulonosebben nem jo semmire es kb 100 fele hasonlo van.

    Ios appok amikbol van ami munkara is jo, es minosegiek:
    Meglehet nezni mindet, es megmutatni hol van ilyen androidra, amik ilyen melysegben mukodnek es profin.
    Sehol sajnos.
    Affinity Photo /Csak iOS, kb asztali PS szint altalanosan/
    Affinity Designer /Csak ios, talan a legprofibb ilyen ami van/
    INSPIRE PRO /Csak ios,Profi rajzprogram/
    ASTROPAD /Csak ios, Profi rajzprogram/
    Procreate /Csak ios, szinten pro progi/
    Sketchbook /ingyenes, androidra is van. el lehet vele lenni az elejen/
    stb. meg sok van ami csak ide jott ki...

    Csak ezek a programok foleg az Affinity-k már tobbet ernek mint a masikon barmi.
    Hasonlo minosegu, komplexitasu, tudasu a kozelukbe nincs. Ezek tenyek.
    Ha androidon lennenek azt vennem ha kell.

    Azt hogy te 5-10-30 dollaron bankodnal azt mutatja hogy nem kell neked ez igazan.
    Igazabol a tobbi kommentben is csak a nyavajgas megy.
    Nincs szukseged segitsegre, mert tok felesleges irni barkinek barmit hiaba van tapasztalata es 15 eve dolgozik ebben.

    Szoval reszemrol ennyi, vedd meg a samsungot, vagy amit gondolsz de szerintem azt se fogod 10 percnel tobbet hasznalni.
    Ha eddig nem csinaltad igy a rajzolast vagy szerkesztest akkor semmivel sem fogod azert mert veszel valamit.

    Ha meg valaki rajzolni akar akkor egy Wacom Intuos M uj szeria is 1000%-ig elég neki.

    [ Szerkesztve ]

    Több mint 15 éve a Hardveraprón!

  • smc

    addikt

    válasz lanszelot #5839 üzenetére

    Beszélgessünk.
    Akkor nézzük ios-t, procreate, affinity designer vektorhoz, artstudio pro, Craft pro ezek amiket én megvettem és használok, emellet még van vagy 5 ingyenes is fent. Az első három a maga nemében mind zseniális program és megértek minden forintot. 3-6 ezer forint darabja.
    A pencil pedig ha hiszed ha nem nem attól lesz jó hogy rámondják a számokat. Amiket használtam az utóbbi időben: wacom pro pen(2048), surface pen(1024), érzésre szerintem 2000 körül lehet ez, de nem is az a lényeg hogy mennyi szintet különböztet meg, hanem az hogy azt milyen biztosan lehet kezelni. 8000-fel is tud inkonzisztens vonalakat húzni bárki ha az gagyin van megvalósítva, ezt kérlek hidd el nekem 15 év tapasztalattal a hátam mögött. A másik tényező amit nem is említettél de még talán fontosabb is az-az IAF ami megmondja hogy milyen erővel kell rányomni a ceruzát a kijelzőre hogy azt érzékelje is. Ebben is ott van az Apple a wacom mellett, már akkor érzékeli ha hozzáérsz a ceruzával de rá sem nyomod.
    És nem a samsunggal van a gond, hanem az androiddal, nincs erre megfelelően felkészítve, windowson megoldasz bármit erőből, de androidon ilyen nincs.
    120hz nem létfontosságú, ha van jó, ha nem használtad nem fog hiányozni, ez legyen az utolsó szempont szvsz.
    Ami miatt én nem sima ipad-et vettem az a nagyobb és jobb kijelző, több ram ami kell és persze az erősebb hw. Ez mind fontos ha rajzolsz.
    Bár ahogy elnézem a topikot, te rajzolni szeretnél megtanulni, ehhez továbbra sincs szükség drága wacom vagy Apple termékekre, de még androidra sem, ha mindenképpen digitálisan akarod akkor egy bármilyen pc, laptop és egy klasszikus tábla hozzá, kész, megvagy, három év múlva ha már haladták valamit tudni fogod mit akarsz. És lehetőleg ne Photoshop legyen a kezdet, mert az egy bitang dög, semmi hasznos nem lesz belőle amíg nem tudsz rajzolni, egyébként is fotókhoz lett kifejlesztve elsősorban.
    És most várom a választ és a véleményed. :)

    Carlas: :_D nice, gyorsabb voltál, de vétettél egy hibát, az astropad nem rajz program hanem egy olyan progi amivel cintiq-é varázsolta az ipadet egy gépre dugva, ha nem tévedek. :)

    [ Szerkesztve ]

    5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

Új hozzászólás Aktív témák