Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rav8472

    újonc

    Sziasztok!

    Kérlek adjatok tanácsot mit próbáljak még ki az alábbi esetben.
    A héten bekötésre került az 1000/200-as net, szépen bekötögettem/beállítottam mindent, amit a digis nem csinált meg, pedig egyből kiderült volna a baki. Megy is a net, de megközelítőleg sem 1000Mbps, persze nem is vártam, hogy annyi lesz, de azért egy 6-700-at reméltem. A speedteszt és digi saját mérője szerint 130mbps… gondoltam megnézem mi van ha nem kötöm közbe a routerem, lett is 600+mbps, szóval ez már jó is lenne. DE az az ONT (zte zxa10 f625g) amit adtak, sajna nem wifis, ezért kell a routerem (linksys e4200), visszakötöm megint lassú, frissítettem volna a hálókártya drivert, de a legfrissebb van fent, néztem, milyen kábeleim vannak, de mind cat5e, tehát ezek is jók elvileg. A router minden portján a gigabit világít és a win is gigabitesnek lát mindent. Gondoltam akkor állítgatom a QoS-t (máshol olvastam hogy talán segít), semmi hatása, ok akkor firmware frissítés, frissítés után még lassabb lett már csak 80mbps. Több fórumot is olvastam, de kb csak annyit szűrtem le, hogy az e4200 nem igazán használható gigabites routernek, megoldást nem találtam. Erősen gondolkodom, hogy lecserélem, de nagyon gáz, hogy egy anno 40eFt-os cisco álnéven futó kütyü nem képes arra amire való és kétlem, hogy 4 évesen már lejárt volna a „szavatossága”, biztos én nézek be valamit.
    Tud valaki valamit javasolni, hogy mit próbáljak még átállítani/beállítani? Ha kiderülne, hogy én vagyok a béna és valamit nem állítottam be, akkor azt a köv routernél is benézném, és kidobnák újabb 30-40eFtot, de talán Ti megvilágosítotok.

  • Rav8472

    újonc

    válasz worxland #35846 üzenetére

    Oks köszi a választ, az ajánlásokat már nézegettem, de akkor komolyabban ráfekszek.

  • Rav8472

    újonc

    Köszi mindenkinek a válaszokat, tulajdonképpen nem nagyon néztem be, mert gondoltam, hogy a routerem a baj, de kellett egy megerősítés, amit meg is adtatok. :)
    Azt fenntartom, hogy jogos elvárás volt részemről, hogy menjen a gigabit, sehol nincs az feltüntetve, hogy milyen területen (wan, lan) tudja a cucc a gigát, így kicsit erősnek érzem, hogy hülyének lettem nézve, főleg, hogy a net nem is éri el a gigát, de jogos végül is. :) Köszi még egyszer, a két router tippet is, megyek frissítem kicsit lemaradt ismereteimet az újabb routerekről. :U

Új hozzászólás Aktív témák