Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • olajbogyo

    aktív tag

    Sziasztok skacok!

    Szeretném tőletek megkérdezni, hogy a TP-Link TL-WR1043ND(ver.1.1) routerem elboldogulna a Diginet 500-al?ne adj isten 1000-el? Wi-fi-n, vagy csak lan-on.......vagy mindenféleképpen be kell ruházni egy másik routerre?Látom az összefoglalóban azt írjátok, hogy adnak ők hozzá,de van aki azt mondja az nem jó....én ezt nem értem,akkor minek adnak? Az is érdekelne,ha pl a gépem hardverei megfelelnének a digi 1000-re kivéve a RAM-ot(ami csak 4GB)(a digi 8GB ajánl) az mit jelent ? mindenképpen meg kell duplázzam, vagy ha így hagyom akkor lassulás lesz érezhető, és akkor feleslegesen ruházok be egy nagyobb csomagba?

    Ha valaki elmondaná pár mondatban akkor azt megköszönöm. :R

    Üdv nektek!

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz Flashget #27860 üzenetére

    Köszönöm a gyors reakciót!

    Hát akkor a beruházás marad....mindegy no. Amit ők adnak routert , azért az bírja gondolom nem? Mert akkor minek adnak hozzá egyáltalán.

    ...és milyen igazad van! Valóban a feltöltés a lényeg. :C

    Még egyszer köszi! :R

    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    Jó reggelt mindenkinek/Sziasztok!

    Nos hétfőn megrendeltem a digi csomagot 500/100-as nettel, tegnap már kötötték is. Azt sejtettem, és mondtátok is, hogy a Tp-link 1043 v.1-el nem bírom majd kiszolgálni, de azért azt nem gondoltam, hogy az elméletileg gigabites portjain 50-60 Mb/s től nem tud többet, legalábbis a router nélkül hasít 400/100 fölött.
    Azt sem igazán értem, hogy az "asszonypajtás"asus laptopján(win 7) meg egyáltalán nincs net, se routeren keresztül sem nélküle 651-es hiba.... :W
    Kinéztem az ajánlott ASUS RT AC 56U routert, megis rendelem még ma, de nyugtassatok meg nála nem kamu a gigabit? Valóban viszi wi-fin is a megadott paramétereket? Vagy legalább közelíti?
    Ha egy pár szót írnátok arról, mi lehet a laptoppal a gond, az jól jönne, mert a google már nem a barátom.....erre a 651-es hibára nem találtam megoldást.

    sziasztok!

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz Plasticbomb #28184 üzenetére

    Hali!

    Igen, természetesen a routeren van beállítva a kapcsolat, mégsem megy, de ha közvetlenül a laptopba dugon a bejövő netkábelt, és a laptopon állítom be a hálózati kapcsolatot, úgysem megy. :F
    A router wifi kapcsolatára is minden más eszközzel lehet kapcsolódni(két teló+egy tab) de a fránya laptop az istennek sem mén róla. Látja a hálózatot, azt írja kapcsolódva, de hálózat az :(
    Pedig előtte a upc nettel sosem volt gond.

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz knuckle #28186 üzenetére

    Hali!

    Bizony...bizony, már van! Igaz ehhez"győzikefalván" Salgótarjánban kell laknod. Az is igaz, hogy a telefon sem működik még, de azt mondták az majd menni fog pár óra múlva. Nos azt nem tisztáztuk, hány óra az a "pár" :F

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz gxyb #28189 üzenetére

    Szia!
    A felhasználó név tuti nincs elütve, de azt, hogy érted, hogy mielőtt a gépbe dugom a kábelt, bontani kell a routeren a kapcsolatot?

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    Köszi skacok!

    Ha hazaérek melódiából, még a resettel megpróbálkozom, és újra beállítom a kapcsolatot, de az asus routert megrendelem még ma, remélem azzal nekem sem lesz gond. :K

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    Hali!

    Nos azt hiszem megoldódott a probléma. Valóban a routerben lehetett valami beragadva, mert a reset után újból beírva a felh.név/jelszó párost simán kapcsolódott a router egy szemvillantás alatt, s lőn világosság a laptop is simán felugrott rá, és megy is rajta a net. Azt hiszem tegnap este csak töröltem a router beállítást, és nem reseteltem....Köszönöm a segítséget mindenkinek. :C
    Azért megrendelem nemsokára(még ma) az ASUS RT AC56U routert, mert így a TP routeren keresztül újból mértem sebességet diginél, és speedtesten, mindkét helyen 75-85Mb/s között van a le, és feltöltés egyaránt. Azért ez karcsú egy 500/100-as netnek nagyon. Szólóban az asztali gépem simán 400/100 fölötti értékeket mér.

    Üdv! :R

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz ToBeY #28200 üzenetére

    Szia!

    Szerintem igen kell fizetni, nálam legalábbis szvsz eléggé pitiáner módon minden csatit kifizettettek. Még az RJ45-öst is felírták 40Ft-ért :K
    Valamivel több mint 700 ft-ot kell fizetnem a felh. anyagokért(az első számlában lesz benne) úgy, hogy a cat5-e kábel már be volt húzva az álmennyezet fölé, a telefon vezetéket én adtam a szerelőnek. Igaz 10m cat kábelt nekik így is be kellett húzniuk a 2. emeletről a 4.-ig, így az is benne van az anyagköltségbe.

    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    Jó reggelt/Sziasztok!

    Olvasgatom nagy bőszen a hsz-eket, és komolyan mondom nem irigylem azokat, akik már több mint 50 napja várják a digisek megjelenését. Ezek szerint én marha szerencsés voltam, mert tényleg hétfőn megrendeltem, szerdán kötötték az 500-as netet, ami, mióta megjött az ASUS routerem már valóban 500-is. Azért engedjétek meg, hogy egy-két gondolatot megosszak veletek a kialakult "vitával" kapcsolatosan, mármint arra gondolok, hogy hogyan köteles...köteles-e? egyáltalán a digi nálam zte masinával, vagy nélküle szolgáltatni. Nos úgy kb 10 évvel ezelőtt a upc-nél részt vettem egy kollégámmal másodállásban a kiépítés elterjesztésében. ezerrel kellett anno az emberkéket bekötni családi ház/lakótelep vegyesen. Ugyan egy előzetes elméleti/gyakorlati oktatáson elmondták mit mivel, mihez milyen szűrő stb..., és azt is, hogy a upc milyen feltételek megléte mellett köt rá egy előfizetőt a hálózatra. Azért bizony annak a kollégának is van igaza, aki azt mondja, hogy biz ő nem engedi be a zte csodát, ugyanis a upc-nél is volt több olyan ügyfél, aki biz ragaszkodott a saját elképzeléséhez, és nem engedett belőle. Mi hiába mondtuk neki, hogy ezt így nekünk nem kell megvalósítani(hisz oktatáson elmondták) bizony az ügyfél panasszal élt, és lőn világosság mégiscsak meg kellett oldanunk az illetőnél úgy, ahogyan ő elképzelte. Még annak az árán is, hogy majd egy fél napig tartott, és aznap miatta kerestünk kemény 500-Ft-ot ketten. Gondolom a diginél sincs ez másként,(persze lehet tévedek). Még olyan emberke is volt aki a szigetelt házának a közelébe nem engedett a létrával(pedig nem támasztottuk volna a falnak, csak az ereszdeszkának) de akkor is igényelte a szolgáltatást, azt mondta oldja meg a upc.....hiába mondtuk neki, hogy akkor tegyen a tetőre egy tetőtartót, és arra rákötünk, azt sem akarta, azt mondta az sem érdekli, ha a ház alá ásunk oldjuk meg.........végül is ennél az egy elmeháborodottnál nem lett szolgáltatás kiépítés, de az összes felmerült igényt igenis minekünk kellett megoldani.

    Üdv !

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz Drenadar #29189 üzenetére

    Hali!

    Teljesen igazad van, ez bizony már a szarrágás kategória. A upc nek másodállásban a kollégámmal bekötéseket végeztünk, és hasonló eset történt egy későbbi előfizetővel családi házas övezetben. Történt ugyanis, hogy az illető nagy átkozódások közepette elhajtott minket a p...ba, hogy bizony neki nem kell a drága szolgáltatás húzzuk a vezetéket ahová akarjuk. Jelzem, hogy csak hagyományos tetőantennával bírt addig, ergo szellemképes rtl-látott csak. No, mindegy ki is hagytuk ahogyan azt kell. Az emberke mikor azzal szembesült, hogy rajta kívül mindenki kéri a bekötést valószínűleg elgondolkodott, és másnap egy már másik utcában utolért bennünket, hogy neki kell a bekötés........mi meg mondtuk neki, hogy nincs több hely az oszlopon a leágaztatásához.........hát azt a fejet érdemes lett volna látni! :Y Sajnos pár hét múlva, csak ki kellett menni bekötni az idiótát, mert a cég saját emberei kicserélték az oszlopon a kütyüt egy nagyobbra. A pláne az egészben az, hogy semmiféle elkötelezettséggel nem járt volna, ha elsőre bekötteti, hiszen csak később jöttek az üzletkötők, és köttettek szerződést azzal aki hajlandó volt leszerződni, vagyis ha nem kéri, akkor is ott maradt volna a házán a rákötés.

    Üdv!

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

Új hozzászólás Aktív témák