Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alvardes

    csendes újonc

    válasz mexel #79755 üzenetére

    >Eddig csak TP-link routerekkel próbáltam a dolgot, lehet ez a hiba?

    Igen lehet. A saját tapasztalatom is az egyébként, hogy ezeket a hibaüzeneteket én is rendszeresen láttam a saját régi 1043ND v2-es routeremben.

    >A "Wan Connection Mode:" az "Connect on Demand" -on van, a "Max Idle Time: " az pedig nulla. Mindig is azon volt. Ezen kellene változtatni?

    Nem ezek nem azok. Ha jól láttam a kódban akkor ezek nem megváltoztatható config beállítások a TP link gyári firmware-ben. :(

    >Közben felraktam a TP-LINK WDR3600-ra a Vargalex-es openwrt-t.

    Tegnap én is megnéztem otthon az openwrts routerben mi van beálltva: nálam, az lcp-echo-interval 20-ra volt állítva az lcp-echo-failure pedig 0-ra. Én ezeket a beállításokat nem módosítottam openwrtben szóval nekem mikor beállítottam lucival a PPPoE kapcsolatot ezek lettek az alapértelmezések.

    Oda is van írva magyarázatként a rublika alá, hogy ha valamelyik 0-ra van állítva az kikapcsolja azt, hogy lcp echo failure esetén bontottnak érzékelje a kapcsolatot.Nálam ez működött úgy egy ideje. Viszont ha jól értem ha ténylegesen megszakad valami miatt a kapcsolat akkor ezekkel a beállításokkal nem fog soha újracsatlakozni.

    Akármire is állítod, a két érték szorzata ideig nem lesz újracsatlakozás ha valami miatt ténylegesen megszakad, ezt tudd!

    Én az lcp echo intervalt valami 10-300 közötti értékre állítanám de inkább 10-120 közé. A failure threshold meg lehet valami 10-30.

    A 80, 20-as beállítással 80 echo failure után fogja bontottnak/megszakadtnak venni a kapcsolatot. 20 másodpercenkénti echo-kal ez 26 perces downtime egy tényleges megszakadás után :D. Te tudod mekkora a toleranciád.

    Lényegében az elveszett echo reply-ok és a gyors kapcsolatmegszakadás/újratárcsázás között kell egyensúlyt teremtened.

    Az alapértelmezett értékek azt hiszem 60 és 10 tehát az lcp-echo-interval az 60 az lcp-echo-failure pedig 10. Mondjuk én a 60-at már kicsit soknak érzem. Meg ugye ennek a szorzata is 10 percre jön ki ami szerintem kicsit túl sok. :\

    A TP LINK-es alapbeállítás a másodpercenkénti echo-val amire ha 5ször nem érkezik válasz akkor újratárcsáz szerintem kicsit túl agresszív.

    >Csak fura hogy a másik tp-link amin openwrt van azzal is szakadt

    Azon mire voltak ezek a beállítások állítva?

Új hozzászólás Aktív témák