Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz poli27 #47156 üzenetére

    ezzel a háttértörténettel már kezdem érteni, hogy amikor pár hete szereltek itt a sarkon az oszlopon a bejelentésem után, miért jött ki a végére 4 digis autó, miért voltak itt majdnem 3 órán át, miért szedték szét az egész dobozt, szerelték újra, és miért ment akkora fejvakarás. én nem voltam itthon, csak asszony, ő mesélte.

    szemetet építeni tényleg nem sok értelme van, mert az üzemeltetés később sokkal többe fog kerülni, főleg, ha aztán még fejleszteni is kellene. itt érden elvileg valami alku volt a digi és a polgármester között, plusz ehhez hozzájött, hogy a telekom sem brillírozott az elmúlt 10 évben (lassú hálózatfejlesztés, sok probléma ismerősöknél). nekem mázlim volt velük, mert 1 háznyira lakom a saroktól, és ide pont a másik ág jött, amin megy a 120 is rendesen, de nem ez volt az általános... és baromi drágák voltak (12e volt a full csomag, most valamivel több, mint 7e).

    (#47157) mikk2000: sajnos a Facebook térnyerésével, és azzal, hogy "akárkinek lehet véleménye az interneten", igazi "demokratikus" valóságot élünk... elég körülnézni a világban, hová vezet ez. gyakorlatilag nálunk, a briteknél, és most már az usában is szimplán gyűlölet alapon választottak vezetőket. de ez a beszélgetés messzire menne, gyorsan offolom is:)

    [ Szerkesztve ]

  • dchard

    veterán

    válasz poli27 #47156 üzenetére

    Az a 32-es osztás vajon az új építésű részekre is igaz FTTH-n, vagy a régi FTTB-re gondolsz, ahol ez ismert probléma? Ha a most épülő hálózatuk is ezzel a mentalitással készül, az elég riasztó.

    Mondjuk ha a legrosszabb lehetőséggel számolok, és mindenki egy időpillanatban tölt mindkét irányban nyélgázzal, akkor is marad 80/40 32-es osztás esetén is, ha ezt összehasonlítom azzal, hogy kaphatok 50/5-öt a telekomtól, vagy 240/20-at a UPC-től ennél drágábbért, akik szintén nem hozzák ezeket az értékeket az esti csúcsban, hát nem tudom... Engem inkább aggaszt, hogy hány millió faág között húzták át az optikát, ez egy nyári szélviharban még gondot okozhat.

    A mennyit fizetünk a szerelőnek téma azért a telekomnál sem hibátlan. A legutóbbi alkalommal egy pék és egy ács (saját bevallásuk szerint) jött ki koaxot bekötni, és 20 perc után sem jöttek rá arra, hogy a kábelmodem amit kihoztak egyszerűen nincs regisztrálva, ezért nem működik. Pedig tök egyértelmű volt (DS, US lock volt, IP reg nem jött össze, a modem diagnosztikai oldaláról életükben nem is hallottak...).

    A diginél a póznán futó kábelben hány szál van tipikusan? Korábban írtál 16-os és 192 szálasról is, ami nálunk van az elég vékonyka.

    Tin:

    Nálunk 20 évig volt telekom monopólium, 2 hónapja lett fontos a terület, mikor megjelent a digi... Mindenki ezt csinálja, ahol nincs konkurencia, ezért fontos hogy legyen konkurencia :)

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák