Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyurka6

    őstag

    válasz Tin #47134 üzenetére

    Szevasz!

    Köszi az összefoglalót, tudomásul vettem, hogy sok baj van
    Nem túl régen vagyok digis, (eddig upc volt). Amikor hétvégére/ünnepek előtt hosszabb időre összejön a család, és van akinek interneten lehet/kell némi időt dolgoznia, rendszerint ilyenkor kiakad, v, a router (2011) v. plusz még a modem is. Azon kívül, hogy újra indítom mit tehetnék? Köszi.

    Gyurka

  • dchard

    veterán

    válasz Tin #47134 üzenetére

    Az biztos, hogy egy GPON hálózat sem csupa ezres előfizetőre van kitalálva. A telekomnál ha nem vigyáznak, elkövethetik ugyanezt a hibát. Szerintem az ezres csomag önmagában hiba, mert nem tudod olyan pénzért adni, amennyiből kijön a (valódi) költsége. 500megánál húzni kellett volna, és most nem tartanánk itt. 100, 200 és 500 letöltés, 50, 100, 200 feltöltéssel. Verhetetlen lett volna, és sokkal kényelmesebben kiszolgálható.

    > nekem a stabilitás a félelmem

    Attól nem kell félni. A GPON-ban nagyon jól kitalált QoS mechanizmus működik, ráadásul rendkívül jól paraméterezhető. Még azt is meg lehet oldani, hogy mindenki az előfizetett sebességéhez képest kerüljön ütemezésre egy torlódás esetén. Lehet túl új még a hálózat és a mérnökök nem tapasztalták ki az összes ilyen irányú képességét az OLT-nek. Van saját OLT-nk ami egyébként idén 8 éves, messze nem olyan fejlett mint a maiak (amit a digi is használ), és még abban is borzalmas mennyiségű QoS paraméter van. Szóval olyan nem fordulhat elő, hogy egy torlódás a szolgáltatás stabilitását veszélyeztetné. Hacsak nem a gerinc koppan föl, de ahhoz a GPON-nak semmi köze nincs, én kizártnak tartom, hogy a Digi kivárja amíg egy terület tökig felkoppan a gerincen, ahhoz "túl" olcsó a bővítése. CWDM-en "fillérekből" el tud menni akár 100gigabit fölé is.

    > kétlem, hogy itt a hálózaton (GPON-ok) még bővítenének

    Nem biztos, hogy igazad van. Ha egy-egy szegmens masszívan túlterhelt, simán fel lehet vágni két GPON portra relatíve olcsón, ha van tartalék szál a hálózatban (és biztosan van valamennyi). De itt először alaposan megnézik, hogy valóban indokolt-e a bővítés.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • nfsu17

    veterán

    válasz Tin #47134 üzenetére

    de ugye az azért megvan, hogy akinél digi ezres net van, az nem azt jelenti, hogy 0-24 tölt le 125MB/s-el?
    aztán ott van, hogy gép is kell, hogy adott esetben menjen is az a 125MB le.
    mert ugye azért nem túl valószínű, hogy minden (új) digis ssd-vel tolja, esetleg raid0-ban.
    tehát Marika nénihez beköszönöm a digi, hogy jöttünk kötni. Marika nénit nem érdekli, hogy 1000-es netje lesz, csak annyi, hogy legyen net és működjön a mitfozzelholnap.hu, és mindez olcsón.
    Igen, sokan nem azért kötik be az 1000-et, mert torrenthuszárok, hanem mert:
    1. így a legolcsóbb
    2. nincs más lehetőségük.
    Aztán hány embernek nincs asztali pc-je, csak mondjuk mobilok, meg tabok. ott hogy fekteted meg az 1000-es netet?
    aztán laptopok. tény, hogy ma már erős laposok jönnek ki, amik bírják is a gigát, de sokkal több van még kint, amik meg nem.

    Aztán megint a torrent téma:
    -többen is leírták már, hogy NEM lehet egész nap full 200Mbit-tel tolni felfelé p2p-n.
    -sokan egy sima routert használnak nas-nak, ami meg még a 100mbit-et sem tudja UP.
    -ha kijön mondjuk a TWD 6432. része, akkor megindul a sáv le is fel is, aztán 1-2 óra és le is csitul.
    -kijön valami szinkronos film, pár óráig "bedugul" a net, aztán az is lecsitul.
    -annyi új sorozat és film nem jön ki óránként, hogy minden órában le kellene padlóznia a digit.

    Hogy mitől is vannak a lassulások? PASSZ.
    De szerintem amit leírtam, azok nem földtől elrugaszkodott gondolatok.

Új hozzászólás Aktív témák