Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dragon3000

    veterán

    válasz bounty123 #109298 üzenetére

    Ez szerintem ilyen kamu lerázó szöveg az olyan eszközök esetében, ahol az ügyfél már megváltoztatta a bejelentkezési jelszót és utána nem lehet resetelni sem azt. A felhasználói beállításokba beletartozott eddig pl a wifi beállítása. Ahogy írtad, igazából beállíthatatlanságról van szó, ha így intézik a dolgot.
    De meglehet még próbálni mások által említett többszöri resetet is hátha utána beengedi.

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz bounty123 #109298 üzenetére

    Szerintem is elhajtottak, de igazat is mondtak ezen a részen:

    "Abban az esetben, ha Önnek nem felel meg a routed módban működő ONT
    eszköz beállíthatósága, szíveskedjen saját eszközt (routert) használni,"

    A szolgáltatói eszköz hátrányai (szerintem):
    1. Nem optimális a biztonsági szint router módban (vagy kap security update-et vagy nem, és általában a vagy nem szokott bejönni)
    2. A router funkciói minden tekintetben gyengék. Ami nálam van ONT az speciel az 5 GHz-et nem is ismeri. Azonban vannak új AX-es ONT-ok is, amelyek már korszerű szolgáltatásokat is nyújtanak, de nyilván ezek is fapadosak. A belső hálózati műveletek lényegesen lassabbak, mint amit egy akár 20 000 - 30 000 Ft-os belépőszintnél kicsit erősebb harmadik féltől származó router tud.
    3. Nem vagy egyedül... ez azt jelenti, hogy a szolgáltató be tud lépni a hálózatodba, ha a router az az ONT beépített modulja ...

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Új hozzászólás Aktív témák