Új hozzászólás Aktív témák

  • nfsu17

    veterán

    válasz Hegyirabló #57043 üzenetére

    Bár párszor le lettem hurrogva, de röviden leírom megint.
    Attól függ: tévétől és/vagy boxtól :D
    Most sokat segítettem, mi?

    Viccet félre. Röviden.

    Persze alapból annak kellene lennie a jobbnak, hogy nincs box.
    Viszont a tévé tunere nem mindig jó minőségű...azaz boxban lehet kapsz jobbat.
    Főleg SD adás felkonvertálásánál lehet ezt látni, HD-nál (1:1 pixel megjelenítés) szinte alig van különbség. De még ma is sok az sd adás, így nem lehet ezt nem figyelembe venni.
    Pl. az én tévémen rosszabb az SD kép, mint boxon át. Viszont ez egy drágább box...az olcsóbb boxnál (az is volt) meg jobb volt a tévé képe...vagyis más.
    HD-nál jelentéktelen a különbség, maximum egy kis kontraszt, élesség, saturation kül. lehet, de azt a tévében úgyis tudod állítani.
    Az LG tévéinkben elég jó az SD adás (is), hozza azt, amit a box tud.
    A tévémen meg kicsit túl van tolva a zajszűrés (saját tunerével) úgy is, hogy minden OFF a menüben, ami ehhez kapcsolódik. Vhol olvastam, hogy szerviz menüben ki lehet kapcsolni....hm...inkább nem.
    Szóval....igen, lehet különbség, én nem használnám box nélkül ezt a tévét. De egy újat, ami tud felvenni, ilyen képet ad, simán. Tehát nem minden áron kell nekem a box, de kell egy minőség, amit elvárok és az most csak boxszal van meg.

    #57045

    Valóban nincs benne, hogy NÁLA miért tűntek el...igazából ezért ki is kéne dobni az összefoglalót. :W

    Viszont benne van, hogy át kell nézni a csatlakozókat, mert:
    -asszony arrébb porszívózta
    -kutya megrágta
    -gyerek megrágta
    -eloxidálódott
    -túl erős/gyenge lett a jel

    Ha 1 hétig nincs több csatorna, akkor tényleg nem gondolunk arra, hogy esetleg a saját portánkon kéne körülnézni?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák