Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • norbi24

    csendes tag

    Sziasztok.
    Ma kötötték be a digit és gondoltam leírom az első tapasztalataimat.
    A minőség kiváló, nem is vártam ilyen jót. Még működik a upc kábelem is de ennek jobb a minősége. Kb 3 hete rendeltem meg úgyhogy eléggé gyorsan ment a bekötés. A szerelés után egy telefon és máris működött minden.
    Szerelés, hát itt már akadtak problémáim. A srác aki kötötte nagyon segítőkész volt, a tányért nagyon jól beállította, de ahhoz képest, hogy egyetlen centi saját anyagot nem használt, végig segíteni kellet neki mert egyedül volt kicsit sokalltam a fizetnivalót. Twin fejet 7000-ért adta, 5000 a beüzemelés és 2000 a tetőszerelés.
    A beüzemelés annyit takart, hogy a beltéri megkereste a csatornákat, a tetőszerelés a padlásról történt, nem kellett kimenni a tetőre az én anyagaimból (cső, menetes szár anyák, alátétek) bádogozás cserépvágás meg ilyenek mind megmaradtak nekem. Persze minden számla nélkül. Ezt kicsit sokallom. Tudom hogy levette a digi a bekötés díját, de akkor is sok 7000 Ft 2.5 óra munkáért (papírmunkával, kávézással, barátnővel telefonálással együtt) úgy hogy a segítségem nélkül min +egy óra lett volna. Na mindegy már elmúlt és a képminőség (eddig) kárpótol. Csak ajánlani tudom mindenkinek.
    Most is kitűnő a kép pedig esik. :D

  • norbi24

    csendes tag

    válasz raczandris #1059 üzenetére

    Szia Raczandris
    Nem érzem magam becsapva, átverve, pedig tehetném mert:
    - A Twin fejre most semmi garanciám nincs csak a srác telefonszáma ami isten tudja meddig él még. Még a márkáját sem tudta megmondani csak annyit hogy ezt szerelik a UPC-sek is, tehát a származása valószínűsíthető :P
    - Milyen színű kiszállítás kellett neki jönni mindenképpen.
    - A társkészülék beüzemelési díja 6000Ft amit csekken be kell fizetnem a Digi-nek. 5000 a szerelőnek ment zsebbe.
    - A tetőszerelés az bontással és helyreállítással (tető) kiszállással lehet 10-15E, de esetemben ez kb 10 cserép levétele volt amit már én raktam vissza, és nem kellett kimenni a tetőre csak kibúlyni a cserepek között. És ugyebár az alapszerelés elmaradt.
    - Számla: Hmm én Br 360-at keresek amiből több mint 100 adóelőleg és 85 tb meg nyugdíjjárulék úgyhogy ne beszéljünk a vállalkozók terheiről nem csak ők fizetnek sokat, marad amennyi marad, de tudom én vagyok a hülye. :W De ha tetszik ha nem számlát adni nem úri passzió hanem KÖTELEZŐ!
    De nem érzem magam átverve mert számítottam költségekre, csak sokallom, az előbbi hozzászólásomban leírtak miatt.
    A magyarázkodásod analógiáján elindulva a magas benzinár teljesen jogos merthát szegény MOL-nak fizetnie kell a közterheket meg a felvásárlandó cégeket is ki kell fizetni, meg ott az osztalék meg minden úgyhogy lehet hogy igazából meg sem éri nekik, csak nekünk akar jót hogy ne kelljen gyalog járni.
    Nem kell mindent megmagyarázni, dolgozz drágán az nem baj csak ne nézz balféknek.
    Egyébként a szerelőnek megköszöntem a munkáját, megvendégeltem egy kávéval és útba igazítottam a következő címre.
    Ja és ő mondta, hogy megvan neki a napi 15-20 tisztán úgyhogy olyan nagyon azért nem sajnálom.

  • norbi24

    csendes tag

    Hát ez is egy szép topic lett! :W
    Nálam is digitv van és bosszantanak a hibák, de ezt egyenlőre ellensúlyozza a csatornaválaszték és az ár. Ha ez az egyensúly a másik irányba billen akkor lemondom. Szerintem senkit nem köteleztek a szerződéskötésre, ezek a hibák mindig is léteztek a digitv-n, aki beleolvasott -a szerződéskötés előtt- mondjuk ezen topic hozzászólásaiba nem érhetik meglepetések, akik meg az elsők között köttették azoknak már lejár a hűségidő így bármikor szolgáltatót válthatnak. Ha csak annyit ért el a digi, hogy a többi szolgáltató jócskán lejjebb vitte az árait (nálunk 4500-ról a fene tudja miért :DD pont 2700-ra MTT) már megérte. És pont ezért kell a digi minőségének a közeljövőben javulnia (sztem 1 éven belül) mert már nincs akkora árelőnye és lassan lejárnak az utolsó hűségidővel kötött szerződések. Ha nem akkor lehúzhatják a rolót, amit nagyon nem szeretnék mert akkor szépen elkezdenének újra felfelé kúszni az árak a UPC birodalomban, akármit is csinál szőke kapitány. Addig is, ha valakinek ez a szolgáltatás nem megfelelő könyörgöm mondja le és szerződjön másik szolgáltatóval, aki meg harcolni akar az harcoljon a digi-vel, és ne a többi felhasználóval.
    Ja és olcsó számítógépem van olcsó lcd monitorral, olcsó 16/9-es tv-n nézem a digit, meg a divx-es filmeket, suzukival járok a teszkóba vásárolni de nem vagyok igénytelen erre fussa. És aki 106-os fullHD-n nézi a PAL adásokat és a PAL dvd-ket, core2Quad-dal meg 8800gt-vel internetezik, az első hópehely meglátása után előveszi a 6000cm3 terpjárót, az nem biztos hogy igényes, inkább sznob, de lehet hogy csak neki arra is fussa.

  • norbi24

    csendes tag

    válasz Rick4 #7258 üzenetére

    Szia Rick4.
    Én is kíváncsi voltam reggel, hogy bírja a digi ezt a hideget (-16) és mielőtt elmentem dolgozni végigzongoráztam a csatikat (nem mindet csak 10-15 általam használtat) és semmilyen problémával nem találkoztam (80/98).
    Lehet az a probléma, hogy nekem nincs ilyen profin beállított óriás tükröm csak a gagyi digis amit majd 4 éve szereltek fel. Azóta idén lett hozzányúlva mert tönkrement a UPC-s Twin fej egyik ága (akkoriban a digi még nem szerelt twin fejet ezért kellett fű alatt szerezni egyet és UPC-s szerelőktől sikerült is) és egy quad fej lett felrakva, de az antennán akkor sem lett állítva, mert ránéztek műszerrel és tökéletes volt. Tetőn van az antenna. (2 humax (idei) belltérim van és 1 hunday ami egyidős az előfizetésemmel)
    Idén vettem lcd tv-t (94-es samu) és nagyon féltem hogy szar lessz a kép de láss csodát nem szar, én nem tudom más műholdas szolgáltatókkal összehasonlítani a képet csak a földi sugárzású digitálissal és nem óriási a különbség (na jó, ha az m1-hd ban ad akkor az tényleg sokkal szebb csakhát szar a műsor).
    Nem kell annyira lehúzni a digit, vannak korlátai de az én szubjektív (sajnos nem tudok olyan objektív és jól tájékozott lenni mint te) véleményem szerint ár/érték arányban még mindig a toppon van. (3200-ért 3 beltérivel)
    Minden jót neked.

Új hozzászólás Aktív témák