Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bandus99

    őstag

    válasz raczandris #777 üzenetére

    Szia!

    Szuleimnel is T elosztoval van megoldva a 2 belteri elosztasa. Nekik a boltban amit adtak T elosztot, az ugy mukodik, van 1 bejovo a fejtol, es ket kimenet a ket belterihez. De csak 1 belterirol kapja az aramot. Magyaran, ami a piros szinu agra van kotve, annak aram alatt kell lennie ahhoz, hogy a masikon lehessen TVt nezni.

    Ez csak azert problemas, mert szuleim kapcsolos elosztot hasznalnak es mikor nem neznek TVt kinyomjak, teljesen aramtalanitanak.

    A kerdes ez a belinkelt eloszto is igy mukodik? Ha nem, letezik egyaltlan olyan eloszto amivel igy is meg lehet osztani a 2 belterit?

    Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

  • Yossarian222

    csendes tag

    válasz raczandris #777 üzenetére

    András,

    Köszönöm szépen a választ! Megnéztem a képet. Valóban, a fotón jól olvasható a SAT osztó típusa, utána fogok ennek nézni.
    Illetve utánanézek a twin fejnek is. Az is elgondolkodtató hogy olyan sokan írta(to)k a twin fejről, ráadásul eddig én is csak a szerelőmtől hallottam erről a SPLITTER-ről (igaz hogy a szerelőm is ''csak'' T-elosztónak említette és én is így kértem, így adták a boltban azt az ''5-900 MHz''-est), így megfontolom hogy végső esetben mégiscsak érdemes lehet rögtön twin fejet venni és nem egy ideiglenes megoldásba pénzt ölni.

    Mégegyszer, köszönöm és elnézést kérek a laikus kérdéseimért : Yossarian



    P.S. : Még egy kérdést szeretnék feltenni! Hosszabb távon, működtetési és beltéri élettartamra gyakorolt hatás szempontból melyik technikai megoldást célszerűbb választani? Az általad lefotózott SAT osztót vagy a twin fejet? Azaz melyiket ''szereti'' jobban a DIGIBOX, a SAT osztót vagy a twin fejet? Ha lehet egyáltalán ilyen különbséget tenni a 2 megoldás között!

Új hozzászólás Aktív témák