Új hozzászólás Aktív témák

  • #29810560

    törölt tag

    válasz Ragnarok_88 #221 üzenetére

    "Ebből a szempontból a nomadikus telefonszám teljesen megfelel egy rendes vezetékes számnak?"

    A nomadikus telefon egy nem helyhez kötött végpontú "vonalas" telefon. (Az idézőjel azért van, mert technológiailag sem teljesen azonos a régi analóg ún. vonalkapcsolt telefonnal, mert VoIP alapú vagyis ún. csomagkapcsolt.)
    A nomadikus számot felhívni olyan, mintha nem helyi hanem ún. távolsági hívást bonyolítanál. Pl. Budapestről felhívnád Szegedet, vagy Pécsről Győrt, vagy Szombathelyről Budapestet, Makóról Dömsödöt stb.
    Egy nomadikus telefonnak ezért is van körzetszáma - nevezetesen esetünkben a 21-es - mint a településeknek, csak ez ugyebár speciális körzet, mert nincs helyhez kötve, mint egy falu vagy város.

    "... akkor engem az a UPC-s rokonom akinek olyan csomagja van,hogy vezetékes számokat ingyen hívhat,továbbra is ingyen tud engem hívni?"

    Remélem a UPC is úgy tudja/számlázza, ahogy leírtam. ;)

    "Mik a tapasztalataitok a Digis nomadikus telefonálással (minőség, stabil-e a vonal,stb) ?"

    A SIP protokoll - amit használ a nomadikus VoIP telefonálás - akár HiFi minőségű hangátvitelre és Full HD alapú képátvitelre is alkalmas. (Persze a DIGI ez utóbbit nem szolgáltatja.) Mivel azonban a telefonálás az Interneten keresztüli csomagátvitelen alapul ezért az Internet kapcsolatok anomáliái befolyásolhatják a telefonálás stabilitását és minőségét.

    Részemről a gyakorlati tapasztalat az, hogy általában igen stabil, kiváló minőségű a telefonálás a nomadikus VoIP telefonon, persze futottam már bele problémába (pl. kapcsolatvesztés), de ez utóbbi elég ritkán fordult elő.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák