Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peat;)

    veterán

    válasz persil #13853 üzenetére

    Szerintem abban maximálisan igaza van Gyurinak, hogy egy bizonyos játékidő/elit kill után a rendszerben be kellett volna lőni, hogy fixen járjon jutalom a játékosnak, de nem sorsolás útján egy legendary ami mehet a kukába, hanem az aktuális aukció átlagár alapján egy értékesebb item. Nem 200 milliós, de egy kis előrelépés mindenképpen. Próbálkoztak ezzel a ringes dologgal, no de nem jött össze. Ez nagyon hiányzik szerintem, hiszen egy 20 milliós item is már hatalmas utakat nyit meg egy olyan játékos előtt akinek a legértékesebb dropja pl 2-3 milliós volt. (jelen és szerintem még sokan vagyunk így)

    Ráadásul a rendszer a cég szempontjából akkor jó ha nem a tökéletes egyensúlyra törekszik, hanem pl egy primitívebb statisztika alapján történő sorsolással, jó nagy szórással osztja szét az éppen beállított értékes itemmennyiséget. (a patchek óta eléggé egyértelmű már hogy állítható opció a rendszerben a drop level) Ezeknél pedig semennyire nincs figyelembe véve a karakter előélete. Így "egyenlőtlenségek" alakulnak ki, ami ha nem lenne akkor magának az aukciónak sem lenne sok értelme. A kérdés inkább az mekkora egyenlőtlenség az elfogadható, bár én is a szopóágra kerültem be, ennek ellenére azt mondom hogy mint kereskedelmi célú program a D3-nál ez még mindig korrektnek mondható. Bár szerintem kicsit túlságosan előtérbe került az aukció és anyagi vonala a játéknak. Tegyük hozzá ez a Blizzard szerencséje/vagy tudatos taktikája, mert mint sima játék, aukciós rendszer nélkül, rendkívül alacsony színvonalat ütne meg a D3. Az emberek legalapvetőbb tulajdonságára építettek hogy megmentsék a programot és nagyon jól túlélték a leégést, ami szerintem kijárt volna a játék minőségét tapasztalva.

    Ami számomra még kiakasztó volt az a játék alapára, ha az aukcióra erősen épít a rendszer akkor nincs azzal semmi baj, ugyanakkor olyan játékár lett volna a korrekt ami hogy egy kis "na ennyi belefér" befizetési buffert a pénztárcában a kevésbé szerencsések számára. De ők úgy néz ki inkább a spam buffert lőtték be a játékban, amikre hiába nyomom a report gombot.

  • Gyuri27

    félisten

    válasz persil #13853 üzenetére

    Látom nem érted. Ha a kevéske legendary dropom ivoryra megy el. Akkor a dolog nem random.
    Márpedig a blizz illetékesek a kinti fórumon minden ilyen felvetésre azt mondják, hogy random. De nem az.
    Biztos van tőlem okosabb a témában járatos ember. Az bizonyos, hogy a vak szerencsének itt semmihez semmi köze. Beszéltem mással is. Ő is ivory betegségben szenved. Milyen érdekes nem?
    Nagyjából 40 db 59-63 legendary van a játékban. Illetve picit több mint 40 féle set item.
    Ebből jó ha 15 félét találtam eddig. De ringet, amut egyáltalán nem.
    Ivoryt, pust, hellracot többet is. Most azt hagyjuk, hogy a roll milyen volt rajtuk.

    Az is érdekes, hogy elvileg több class spec item esik a blizz szerint. Nem nagyon vettem észre.
    Eddig esett egy tinklandian, last breath, zuni skull. Természetesen mind alja rollal.

    Sárpac: az is érdekes, hogy a lagg mindig nálad van. Miközben a monsták ütnek. Ezért sem kezdek hc karit.

    [ Szerkesztve ]

    Amd - Radeon - Ryzen

Új hozzászólás Aktív témák