Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _drk

    őstag

    válasz Peppo #104765 üzenetére

    Minden film CGI orgia manapság. Ott a legújabb Avengers, az egész green screen...
    DH-t meglehet oldani egy forgó csöves nyílpuskával. Valamiben mintha láttam is volna már ilyet.

    Direkt ezért jó már, hogy ennyit fejlődött a technika/CGI, bármit megtudnak oldani már a vásznon.
    Ott a testvér project Warcraft, ott se a látvánnyal volt a gond. Azok az Orkok nagyon durván néztek ki!

  • reelc

    veterán

    válasz Peppo #104765 üzenetére

    Szerintem ezzel már többet melóztam, mint a WoW film forgatókönyvével az illetékesek. :)
    Úgy 10 perc alatt jutott az eszembe, fanfilm ötlet cosplayesekkel, visszatekintésekkel stb.

    A helyszín egy tárbortűz környezete. Mindenfelé halottak, egy DH elmereng azon mi is történt az elmúlt fél órában.

    Valami félresikerült... eleve hülye ötlet volt ez a Nephalem találkozó, de erőltették.
    A remegő fazontól kártérítést követeltem, mert mérgezik a környezetet, egyre nehezebb élelmet találni egyre több vidéken. Azt mondta a jó érdekében teszi, én meg azt ha az ő fajtájával szövetkezik a Gonosz, akkor már rég győztek volna. Szerinte vérig sértettem, összecsaptunk, meghalt.
    Nem lett volna gond a Monnkal és a Crusival... mivel mindketten hithűek, megkérdeztem melyikük hite erősebb... Crusi hibát követett el, amikor a Monk csaj alá vágott egy aurát, mert tisztább a hite és tapasztalja meg ő is. Neki nem tetszett, ne nyúlkáljon senki se alá, és hát elintézték egymást. Nagy veszteség a Gonosz elleni harcban.
    A Barbár ősei szellemeit véletlenül írtottam ki, reflexből, szakmai ártalom... neki persze nem tetszett, anyázott, én meg nem szóltam hogy van előtte 2 éles csapda...
    A Nekro is idióta. Az egyik feltámasztott halott az apám volt. Hiába kiabálta a Nekro hogy születésnapi ajándék nekem, az őseimet hagyja csak békén! Így elégtételt vettem. Amúgyse szivesen adnám vissza a faternak a családi íjat.
    Ettől a Wizard is ideges lett, hogy elintéztem a legjobb barátját. Persze ezt csak ő gondolta így, mert mindketten az "élettelen mesterei" vagy mi. Nem hagytam magam.

    Habár az egész úgy kezdődött, hogy beszólt valamelyik hogy lelketlen dög vagyok, nem érdekel senki, csak a démonírtás. A többiek helyeseltek. Végülis igaz, de kimondva hülyén hangzik, nem hagyhattam szó nélkül...
    Na mindegy, én maradtam csak a sültre. A WD fűszerezte, remélem nem keverte össze a fűszeres tasakját valamilyen méreggel...

  • reelc

    veterán

    válasz Peppo #104765 üzenetére

    & a többiek:

    Miért lenne fura?
    Ahogy _drk mondta szinte minden CGI.

    Szerintem nem jól fogod meg a lényeget. A DH elsősorban nem a skilljei miatt DH. Ugye van múltja, személyisége stb. Ha más távolsági nyilas skilljei lennének akkor is DH lenne.
    A szemeid előtt ne az lebegjen hogy 45 perc tömény hentelés lesz, és még GR-eket is lefognak modellezni többszáz (CGI) mobbal. Mi van a környezettel, a világgal, az atmoszférával, a karakterekkel? Ezek nem számítanak? Másrészt egy szolgai másolás/adaptáció nem vezet jóra. Meg kell tartani ami működik vásznon, az egészet módosítani kell. Szerintem remek példa pl. a Gyűrűk Ura trilógia. Akár olvastad a könyveket, akár nem, azért valamit letett az asztalra, és előismeret nélkül is élvezhetőek.

    (#104773) Gyeptégla: Mivel más formátumra költözne át, igenis domborítani kell sztori téren is.

    Szerintem a lényeg a jó forgatókönyv és rendezés. Szinte minden film/sorozat ami bukik, ezeken bukik el.
    Pl. a WoW film látványos volt, szerintem a színészekkel se volt gond, ellenben olyan vacak volt a sztori, hogy utána a Wikipédiát kellett olvasnom a játékról, mert annyira érthetetlen volt 1-2 dolog.

    Szóval jó forgatókönyv és rendezés. Jó legyen a sztori, a párbeszédek, a karakterek. Ne legyenek értelmetlen vágások. A Castingtól nem tartok, általában jó színészeket választanak. A költségvetés nyilván rendben lesz. A Trónok harca felállított egy mércét és csodálkoznék ha a Diablo és a Gyűrűk Ura sorozat ne akarná ezt megugrani. Olyannak kell lennie, ami leültet olyanokat is, akik sose hallottak a Diabloról. Ugye ha csinálják minél nagyobb közönséghez kell szólnia, úgy értem érthető legyen bárkinek, aki nem játszik. Persze jöhet a 18+ a mellek :) és a vérengzés, horror jelenetek, de nem feláldozva a sztorit.

    Ne feledjük, a Diablo mondjuk "egymédiás" jelenség. Igaz volt könyv, képregény, de egyik se volt átütő siker (különben évente jönne könyv, képregény sűrűbben - mindig van történet, amit ellehet mesélni. Nem az a pár lenne, ami van).
    A Trónok harca először könyvben, majd sorozatban bizonyított.
    A Gyűrűk Ura először könyvben bizonyított, majd filmen. Persze voltak játékok is belőle.
    A Witcher is először könyvben, majd játékban bizonyított, készült képregény és készül filmsorozat is belőle.
    Szóval van/vélhetőleg lesz igényes fantasy, és ha nem kacsa a hír, a Diablo is beállhat a sorba.

    Negatív példa: Uwe Boll, és amúgy kb. minden eddigi játékadaptáció, tisztelet a kivételnek.

    A sorozatot így képzelném el: mondjuk 7-10 max. 13 rész/évad. Lehet antológia, vagyis 1 évad egy sztori. Akár 1 karakter története lenne a felemelkedésétől a bukásáig (ha gonosz). Utaznak valahova, ez garantálja a változatosabb ellenfeleket is, ill. találkozást a többi Nephalemmel.
    Időben játszódhat bármikor a formátuma miatt, esetleg komplett visszatekintésekkel.
    Játszódhat ismeretlen alakokkal, ismeretlen helyszínen is, nem csak az ismert sztorikkal, karakterekkel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák