Keresés

Aktív témák

  • thesound

    őstag

    válasz biggamer #6669 üzenetére

    Többször leírták már.
    Nem kötelező. Ez egy plusz lehetőség, mint pl. a bankos tokenek. Okostelefonra meg ingyenes az app.

    Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

  • Ptech

    őstag

    válasz biggamer #6669 üzenetére

    Több módszer van, keylogger, gyenge védelmű oldalak adatbázisainak használata, stb. Droidra/iOS-re amúgy vagy ingyenes app.

  • Ptech

    őstag

    válasz biggamer #6669 üzenetére

    Több módszer van, keylogger, gyenge védelmű oldalak adatbázisainak használata, stb. Droidra/iOS-re amúgy vagy ingyenes app.

    6671: Oké, csak nekem most azt mutatja,hogy nem rendeltem semmit:

    Hogy lett a szerkesztésből két poszt? Na mindegy.

    [ Szerkesztve ]

  • Bazzzs

    senior tag

    válasz biggamer #6669 üzenetére

    Annak sok módja lehet, hogy egy accountot hogyan törnek fel.

    1. Az egyik legelterjedtebb forma az, amikor valaki hivatalosnak tűnő e-mailt küld neked, amiben valami indokra hivatkozva (probléma a rendszerrel, nyeremény stb.) a játék fejlesztőjének vagy moderátornak adja ki magát, és elkéri az adataidat ellenőrzés céljából. Ezt meglehetősen sokan be szokták nézni, pláne ha nyereménnyel kecsegtetnek, és simán megadják a csalónak a belépési adatokat. Van olyan eset is, amikor a levélben nem kérik el az adataidat, hanem megkérnek rá, hogy lépj be az oldalra a megadott linken keresztül. Ilyen esetekben szinte teljes mértékben lemásolják az eredeti honlapot, te elhiszed, hogy jó helyen jársz, viszont amikor belépni próbálsz, akkor simán a csalók adatbázisának adod meg az adataid. Persze ezek közül a trükkök közül mindkettő viszonylag könnyedén kiszűrhető, hiszen ilyen módon fejlesztők/moderátorok nem szokták felvenni a kapcsolatot a játékosokkal, vagy látszik a hivatalosnak álcázott oldal linkjéből is, hogy nem a megfelelő helyen jársz.

    2. Előfordulhatnak azok az esetek is amiket te írsz, hogy kölcsönadod valakinek jóhiszeműen az accountod, vagy kikotyogod a belépési adatokat.

    3. Szoftveresen is megoldható, ha valahogy sikerül a csalóknak egy keylogger programot (vírust) feltelepíteniük a gépedre. Ezt általában szintén a felhasználó hibájából tudják megvalósítani, például úgy, hogy olyan oldalra kattintasz, ahonnan letöltődik a vírus. Ezt követően, ha belépsz a játékba, akkor a háttérben az adatokat feljegyezte a káros program, és már küldi is tovább az alkotójának.

    Persze nem vagyok programozó, de szerintem ezek az esetek jöhetnek leginkább szóba. Véleményem szerint mindenképp kell a felhasználó hibája ahhoz, hogy el tudják lopni a fiókját.

    Zárójeles lehetőségként szóba jöhet még az a verzió is, hogy feltörik a játék adatbázisát, amelyből kinyerik és visszafejtik az adatokat, de ez szerintem egy Blizzard volumenű cégnél azért nem jöhet szóba.

    Authenticator használata nem kötelező, de ez a szerkezet vagy okostelefon esetén alkalmazás még egy kódot generál a jelszavadon felül a játékhoz, aminek a beírásával tudsz a fiókodhoz hozzáférni. Ez mindig más, ezért ha meg is szerzik a jelszavad, akkor se tudnak a fiókodhoz hozzáférni.

    Szerk.: Látom, már többen leírták közben a választ. Szerintem most már mindent tudsz ennyi válaszból :D

    [ Szerkesztve ]

    Battlelog: theSaint87 | BattleTag: theSaint#2596

Aktív témák