Új hozzászólás Aktív témák

  • Zanik

    addikt

    Bár a Milyen monitort? topikban leírtam már az első tapasztalataimat, ide is bemásolom, hátha érdekli a potenciális vásárlókat:

    A monitort én az Oázis Computernél vettem, alap kalibrálással. Előtte egy Dell U2312HM monitort használtam.

    Pro:
    + A vékony káva baromi jól néz ki. Bár némiképp trükkösen van megoldva, mert a keret egy része az üveglap mögött látható. De még így is bámulatos ahogy szinte a széléig kiér a kép.
    + A PWM-mentességet leginkább úgy érzékelem, hogy hosszabb használat során nem fárasztja el úgy a szemem mint az elődje. Ezt főleg este, alacsonyabb fényerőnél éreztem korábban.
    + Bekalibrálva (40 fényerő, 75 kontraszt) és a mellékelt ICM profillal a színek tényleg bámulatosak. Leginkább az tetszik, hogy a fehér alacsony fényerőnél is fehér. Az U2312HM-nél mindig éreztem egy nagyon halvány, kissé sárgás-barnás fátyolosságot a fehéreknél. Itt nem tapasztalok ilyet.
    + Nagyon tetszik az AG-coating is. Simább mint a korábbi Dell-eken, de ugyanolyan jól működik. Csodákra persze ez sem képes, tehát a monitor megfelelő elhelyezésére itt is oda kell figyelni!
    + Az érintőkapcsolós gomboktól először kicsit ódzkodtam, de meglepetésre remekül működnek. Persze azért kell egy kis idő mire hozzászoksz, hogy nincsenek fizikai gombok. Amúgy a bekalibrálás után a power gombon kívül úgy se nyúl az ember semmihez.
    + Nagyon tetszik az ezüst talp is, sokkal elegánsabb külsőt kölcsönöz a monitornak mint a matt fekete. És hát valakinél ez is lehet szempont.
    + DisplayPort kimenet (MST). Ha valaki esetleg többmonitoros rendszert tervez, akkor ez egy nagyon nagy érv a U2414H mellett!

    Kontra:
    - A hátsó szellőző részt szerintem kicsit feláldozták a design oltárán. Lehet hogy jól mutat, de baromira nem funkcionális. Ezt sokkal jobban megoldották az elődökön.
    - Ugyanígy az USB csatlakozók elhelyezése sem szerencsés. Nehezen hozzáférhetőek, így jól meg kell gondolni mit hova csatlakoztatsz. Gondolom a vékony kávás megoldás miatt nem tudták úgy ki hozni oldalra, mint az U2312HM-nél. Azt ott pl. nagyon jól megoldották, ezt érzem egyedüli visszalépésnek az elődhöz képest.
    - Nincs D-SUB csatlakozó, így ha esetleg egy régebbi notit szeretnék rákötni, nem tudnám megtenni. Szerencsére a mai notikra már inkább HDMI vagy DisplayPort csatit raknak, így a D-SUB hiánya nem jelent nagy gondot, de attól még egyeseknek fájó pont lehet.
    - Nincs DVI. Na, ez már többeknek gondot okozhat. Szerencsére az én videókártyámon van 2 mini DP port és 1 HDMI, úgyhogy nem érint a probléma.
    - Sajnos IPS-glow itt is jelentkezik. Leginkább a bal alsó sarokban észrevehető. De csak sötétben, és kissé jobbról nézve. Nappal, teljesen szemből szinte észrevehetetlen.
    - Full fehér háttérnél tapasztalok némi beszürkülést a sarkoknál és a képernyő aljánál, de normál használatnál ez is észrevehetetlen.
    - Egy kis apróság a végére: néha az érzésem van mikor a monitorra nézek, hogy a nyak rész eleje és a monitor síkja nem lenne teljesen párhuzamban. Tesóm szerint hülye vagyok. Lehet, hogy csak bemagyarázom magamnak.
    - Az ára. Vékony káva ide vagy oda, egy kicsit lehet túl van árazva ez a monitor. Nem sokkal, de mondjuk úgy 65-68e Ft körül ár lenne neki a reális.

    Kb. ennyi. Alapvetően elégedett vagyok vele. Legalábbis nem bántam meg a döntést, hiába volt indokolatlan a váltás az U2312HM-ről (azt amúgy a bátyámnak adtam el, így neki már 2db van belőle).

    +1 észrevétel:
    Az IPS panelek egyik velejáró technológia "hibája", az IPS-glow túl van lihegve. Normál használat során szinte észre sem lehet venni. Nem azt mondom, hogy nincs, vagy nem látszik, de kb. hetente 1x-2x ha szemet szúr pár mp-re, különben meg mint ha ott se lenne. Aki keresi, látni fogja. Ha elfogadod, hogy ott van, nem fog zavarni.

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

Új hozzászólás Aktív témák