Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tpotyka

    junior tag

    válasz Tsebacsi #71833 üzenetére

    A szóban forgó lehetőségek közül akkor a sok összeadódó, műanyagot bántó hőhatás (és valóban, az asztali nap szintén nem lehetett kevés), másodlagosan az elvetemedett és/vagy megrepedt részekbe beleakadó táska valószínűsíthető.
    Az említett egyebek totál nem voltak jellemzőek a sokéves távlatban. Se karóra, se karperec, se másperec, se fém, se műköröm. Se mandzsettagomb, vagy effélék. :) És kézkrém se – ez számomra legalábbis a laptophasználattal eleve nem is egyeztethető össze.
    Kopás nem zavaró, csak az éleken kismértékben, a billentyűzeten nincs, illetve csak a hangállítóknál oldalt, de az más bevonatos. Pici horpadás a balos nyíltól balra eső 4cm2-es sávban.
    Mivel az élamortizáció most is észlelhető, merőleges repedés formában, valószínűleg így kezdődött a többi is a csatlakozások-rések közelében. Ezek kiterjedése, kiállása már érzékeny lehetett a táskaszegésektől jövő merényletekre is.
    Csináltam pár fotót, hogy látszódjon, mi is az állapot. Éltöredezés csakis két oldalt, különböző helyeken.



    Van még repedés a kijelző bal alsó sarkánál, és az itteni zsanéron is egy pici, ezek egyike sem zavarja amúgy a működést (még).

    Tehát nekem natúrban sikerült az E5430-asommal idejutni a kiképzésben. Hogyha ez ennyire egyedi eset, az elgondolkodtató, mi több, mostanra meg is ijedtem magamtól. Ugyanakkor mentségemül: 2013. végétől, állandó használatú gépként kellett helytállnia. S hozzá kell tennem, ennek a 8+ éves gépnek a kezdetektől, újkorától fogva semmi belső baja nem volt. Összességében remek vétel, kész sikertörténet, stb-stb., csak akaratlanul önkéntes extrém teszter voltam.
    Ami a táskát illeti, a fotón lévő már a gép második táskája kb. 3 éve, tartja magát és pihe-puha-párnázott, stb. de a belső élszegések, szövetek beakadása ettől még nem kizárt.

    Az első Dell táska 15-ös méretű volt, abba nem kellett annyira belepasszírozni, mint a jelenlegibe. S megvan az a szokásom, hogy a táskába sok egyéb is bekerül: hosszabbító, külső HDD, töltők, kábelek, tartozékok, és sokan mások – bár ezek egyfelől jó puffert is jelentenek szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák