Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • márNemKereső

    tag

    válasz TigerCat #20828 üzenetére

    FullHD miért gond? Az enyém "csak" 1600x900-as felbontású, de a 15"-s gép kb. másfél centivel keskenyebb, mint az S1930-es (19") Eizo monitorom. Nem tudom, ki találta ki, hogy a FullHD mellett nagyon aprók a betűk, mert nekem nagyon rossz már a szemem, mégsem a felbontással és az aprónak mondott betűkkel van gondom.

    FullHD-st láttam közelről. Első ránézésre viszonylag jól összerakott darabnak látszott. Ami zavart: a billentyűzete már nem a régi XPS sorozaté, nem igazán szimpatikus és a fedele, amit ha két kézzel nyitsz, akkor jön vele az alja is (nem nyílik), ha egyikkel az alját tartod, másikkal a tetőt nyitod, akkor meg láthatóan elhajlik, ami szerintem hosszú távon nem tesz jót neki. Ha egymás mellé teszel egy Inspiront és egy XPS-t, akkor látható, hogy az összeszerelés minősége ég és föld. Előbbi méd in dzsunka kategóriát idéz (Vostroval együtt), utóbbi kb. ugyanaz, mint az én gépemé: valószínűleg nem tökéletes, de ha nem vagy maximalista, akkor tetszeni fog.
    Én ennyit láttam belőle.
    Ha olyan a ventillátora, mint a Latitude-é, akkor "alapjáraton" biztosan nem zajos.

    Világítós billentyűzetet 15z-n láttam, kikapcsolt világításnál alig olvashatóak a feliratok rajta (viszont nem tudom, hogy az XPS világítósa ugyanez a szürke alapon szürke vagy ott megtartják a fekete gombokat). Gyanítom, e téren nem jobb, mint az E6520: ha netán vízszintesbe helyezed magad és az öledbe veszed a gépet, netán egy magas asztalon van előtted, akkor a billentyűk körül "szivárgó" világítás sötétben már zavaróan vakíthat. Alacsony fokozaton is.

    i7-ről többen lebeszéltek, én hagytam magam meggyőzni: állítólag sokszorosan pótolja a fűtést, ami télen nem gáz, nyáron viszont kellemetlen. :)

    15z-ből csak olyat láttam, amiben i5-2410 volt (én meg ragaszkodtam a 2520-hoz).
    Plusz van egy nagy hátránya: az akkut csak szervizben lehet cserélni. Forrás a notebook.hu egyik eladója a Váci úti boltból.

Új hozzászólás Aktív témák