Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • McLaca

    őstag

    válasz Kobe #18496 üzenetére

    A kérdés, hogy hangosabb/halkabb-e, mint az E6410-esed hűtője? :)

    Evilkiller: ez szerintem minden gyártónál pont ugyanígy van...
    Ami engem zavar, hogy míg a 3 éves Vostromnál 2300rpm-ről indult a hűtő, és szépen 0-ról gyorsult odáig, és itt még csak a szélzaj volt, az is csak közel hajolva hallhatóan, addig a Latitude-omon 2900-nál kezd a ventilátor, de úgy, hogy először fellövi 3300-ig, aztán onnan lassul vissza 2mp alatt 2900-ra, és itt már magas frekvenciás motorzaj is van. Igaz, 70-80 fokig be se kapcsol.
    Ráadásul fele annyi levegő jön ki a gépből 2900-on pörgő ventilátorral, mint amennyi a régi Vostromból jött ki ugyanilyen fordulaton. Megnéztem, kisebb is a ventilátoron a bemenő nyílás, és még a 3 rés egyikét egy ragasztószalag-féle takarja is, szóval konstrukciós bakik tömkelege van a hűtőben, ezért is írtam fentebb, hogy alább adta a minőséget a dell. A Vostro1400-asomnak hihetetlen halk és jó hűtője van, sajnálom, hogy ezt a szintet nem tudták megtartani a Latitude-okban is, ahol még a hűtési házirend is hülye a felpörgetős-visszalassulós ventilátor miatt ahelyett, hogy kisebb lépésekben, alacsonyabb hőmérsékletnél indulna. Egyrészt plasztikusabb lenne a zaj, és kevésbé tűnne fel, mint így hirtelen felhangosodva, másrészt nem is melegedne fel annyira a proci, hogy nagyon pörgetni kelljen aztán a ventilátort.

    Üdv!

    A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

Új hozzászólás Aktív témák