Új hozzászólás Aktív témák

  • #33253120

    törölt tag

    válasz koshmar #386 üzenetére

    Nekem Aladinban elég egy fél tál meg egy sült pita. :)

    Más. A napokban rárepültem a Tesco végén az Ikon bódéra... Persze hogy burger, és akkor már cheddar is bele. Nem egyszerű. Tudományos fantasztikus elkészítés a zsemlepirítógéptől a kórházi fertőtlenítést felidéző színű gumikesztyűig.
    Amit kaptam elvitelre az egy burger zsírpapírban, átdöfve valami egyedinek tűnő fapálcával, és pár szalvétával egy szokatlan méretű natúr papírszatyorban. Maga a csomagolás több mint egy százas a burger árában (anyag plusz munkadíj) viszont aránylag bombabiztos.
    És ejtsünk szót azon hírös burgerről is.
    Amikor messziről láttam a zsemlét kicsit megijedtem, de kóstolva ez elmúlt. Kellemesen, de nem tolakodóan kalácsos ízű, jó állagú cucc. Nem folytóan tömör, de mégsem ázik át olyan könnyen. És jót tett neki a pirítás is.
    A zöldségek a standardot hozzák, a hagyma lila, és érezhetően zsenge, a saláta pedig roppanósan friss.
    A hús. Mértani pontossággal a zsemle széléig tart, és finom hús íze van. Nem száraz, nem zsíros a keverék, pont jó a tömörsége, viszont sütés után túl sok zsiradék maradt rajta az én ízlésemhez. De ez szubjektív.
    Volt benne öntet is. Ezt színe, íze, és állaga alapján valahová a házi fűszeres paradicsom, (ne adj isten ketchup?) a mustár, és valami semleges ízű szósz amivel beállították az ízerősséget. Talán majonéz? De lehet akár tejföl is. Az ízkavalkádban nem jöttem rá. :)
    A sajt cheddar. Erről nincs mit mondani. Ja, de. A vaslapon át lett melegítve az is. :)

    Elfogyasztani viszont művészet.
    A klasszikus hüvelyk és kisujj alul, a többi ujj terpesztve felül jellegű tudományos hamburgerevő satufogással is szétesett a cucc.
    Ezt az öntetre fogtam amit nem sajnáltak. Ha nem zsírpapír a csomagolás akkor tuti gitáros burger lett volna belőle. A legvégét úgy is a papírból ettem ki, hogy az első harapás után visszaszúrtam bele a pálcikát.
    Az íze majdnem isteni. Iszonyat jó az összhang az alapanyagok között. Viszont a sajtot elég ritkán éreztem, valami elnyomta az ízét.

    Mindenesetre szerintem nem olcsó, de árának megfelelő adag. Nekem elég volt.

    Kóstolásra kifejezetten ajánlott.

Új hozzászólás Aktív témák