Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sto1911

    veterán

    válasz diablo1984 #85709 üzenetére

    Ezt akartam en is irni, 3-4 ev gari es kifujt az uj auto, utana zsebbenyulos mind. Ha hasznaltat veszel, akkor ugye valamivel nagyobb a riziko, mintha vegig te hajtottad volna, akinek ez meger 3-4-x milliot, az vegye, en nem banom :)

    Itt az uj Mondeo pl. alapara 7.7M, hitellel meg ugyeskedve 6-ert elhozhato. 3 ev mulva fog erni 3-at.

  • erik365

    aktív tag

    válasz diablo1984 #85709 üzenetére

    Csak az a nem mindegy, hogy tudom mit kell cserélni, és csak azt kell cserélni, míg egy használtnál a nemtörődomség miatt elvisz még magával vagy 6 csere alkatrészt.

    1.4 T-jet M32

  • Zola007

    veterán

    válasz diablo1984 #85709 üzenetére

    Zsebbenyúlós itt már minden
    Úgy bírom egyébként, hogy ha autóeladásról van szó, akkor az öltönyös úriemberből is előjön a legnagyobb cigásvindler.

    Én már úgy vagyok vele, hogy autót úgy kell venni és telefonon úgy néz ki okés, akkor megmondom a tulajnak, hogy szánjon rá egy fél napot, de ha minden okés az autóval, akkor kifizetem az idejét és el is hozom X összegért. Ha belemegy, akkor vagy nincs gond az autóval vagy van, de nagyon magabiztos.

    Átnézed te 30-60 perc alatt
    Utána elviszitek próbakörre (ami ugye nem 2 kanyar a tömb körül, hanem 20-40 km)
    Ha ránézésre oké, akkor ezután elviszitek megbízható, előre időpontra foglalt szervizeshez, aki átnézi rendesen.
    Tehát nem 10 perc, hanem felemelve, kerekek levéve, computerdiagnosztika, stb akár 1,5-2 órát is ráfordítva, meghajtva, megtesztelve, ha megoldható rázópad, futóműves.
    Amennyiben van karosszérialakatos ismerős, érdemes hozzá is elgurulni, egy jó lakatos 5 perc alatt kiszúrja, ha egy autó romjaiból lett újrahúzva.

    Igaz, hogy ez egy egész délután/nap adott esetben és egy 500 ezres autóval nem is fogja senki megcsinálni, de mikor valaki 2-3-4 millióért vesz fiatal autót, ott bizony érdemes rászánni. Ugyanígy, ha valaki 2-3-4 millióért akar autót eladni, akkor szánjon rá egy napot az életéből, mert ezzel jár.

    Amelyik tulaj és autó kiállja, azt jó eséllyel meg lehet venni. Így is bele lehet tenyerelni egy jó adag sz__ba, de ami itt nem jön elő, afelől megnyugodhat az ember, hogy más sem vette volna észre.

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • #77081088

    törölt tag

    válasz diablo1984 #85709 üzenetére

    " de az új is csak addig jó míg gari van rajta, utána ugyanúgy zsebbe nyúlós "

    Szeretném ezt megcáfolni saját példámmal! Új autó 0km-el szalonból,gari idő alatt kötelező szerviz volt,utána csak a "kötelező" munkálatok lettek elvégezve rajta. Jelentem 10 éves az autó és köszöni szépen kutya baja :) . Ja hogy buktam az árán... miért is? Mert nem szaladgáltam vele szervizbe,nem hagyott ott sehol,nem kellett még egyszer sem hozzányúlni,minden hétvégén szerelni stb. Mindenképp rosszul jár a vásárló,de ha már szarul járok,legalább ne kelljen állandóan műhelybe hordani a kocsit.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák