Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz bul07 #162029 üzenetére

    A városi vs falusi gyerekkel kapcsolatban egyetértek veled. Ebben a dfaluban már most van kéttanynyelvű jól felszerelt iskola, de gyébként full igazad van. Nem véletlen, hogy sokan úgy csinálják, mikor a gyerek 10-12 éves akkor faluról beköltöznek a városba. Mi sajnos pont fordítva csináltuk, és csödörből vödörbe kerültem ami a lehetőségeket illeti. Városban sokkal jobbak a lehetőségek, és már az általános suli meghatározza, hogy milyen középsuliba mehet, az pedig abszolút a felső oktatási pályát.
    Két gyerek mellett meg a (legalább az egyik) szülőnek a home office, vagy az otthon maradás a megoldás. Pláne, ha a gyerek nem automatikusan járkál (mondjuk azért 12 éves kor felett a fárosban is elvárható, sőt én a városból vidékre jártam haza nap mint nap busszal) és kocsival kell hozni-vinni. Persze ezutóbbi jobb kontroll, mert tuti az iskolába megy a gyerek, és iskola után sem tud elcsavarogni, mert egyből be a kocsiba és go haza.

    Igen, a vaskosabb ismerőseim szokták mondogatni viccesen, hogy "mázsa felett kezdődik az ember". A legsoványabb is 115kg.
    Én 2015-ig 65-70kg voltam, aztán 82 lettem, utána meg írtam.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák