Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolikaDB

    veterán

    válasz Shokkolo #125535 üzenetére

    csicso82: igen, mindent onnan vettunk, bár nem ok raktak ossze. Azert 2019-ben egy nem eppen olcso geptol elvarnam, hogy plug&play legyen.

    bul07: koszi, de nem emlitettem, hogy SATA teruleten van valami rejtely, IDE cucc nem jo nekem.

    Shokkolo: roviden a sztori: vadiuj gep, minden komponens friss platform (1151 v2, DDR4), minden egy helyrol, gep ment kb. 3 napot, aztan mar csak a BIOS jott be, SATA eszkozok mellett N/A szerepel.
    Tévesen nem a legujabb beta HDS-el neztem meg az SSD-t, amit a progi hibasnak itelt.
    Masik kolcson SSD-t, amin nem volt Win, a gep felismert, de mivel munkara is kell, nem kiserletezegettem vele naphosszat, masnap mar kuldtuk vissza az SSD-t a PCX-be, h rossz. Ez volt a gond.
    Ok meg vissza, h radugtak egy PC-re es bootol a Win10, hibatlan.
    Ma naivan visszatettem a gepunkbe, fel is bootolt a Win. Gyorsan leszedtem a HDS azon verziojat, ami ismeri a Crucial BX500-at, SSDOK-ot, es a Crucial sajat progijat. Mind hibatlannak iteli az SSD-t, igaz mondjuk, SATA1 sebesseggel kommunikalt a geppel az SSDOK szerint.
    Kikapcs, bekapcs es tobbet nem bootolt a Win, csak BIOS-ig jutottam.
    Cserelgettem a SATA kabeleket, es minden porton vegigprobaltam az SSD-t, talan még 3x bebootolt a Win, random modon, es ennyi. Az esetek fennmarado reszeben nem. Es baromi sokszor probaltam inditani.
    Itt az eredeti posztom, benne videoval: [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák