Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zeon.hu

    nagyúr

    válasz Zola007 #121764 üzenetére

    A tervezett elavulás korában?
    Addig, amíg egy villanykörte, mosógép, tv, hűtő, stb.
    Szép új világ...
    Javasolt videó

    [ Szerkesztve ]

    #?*@&!

  • 7Sony7

    addikt

    válasz Zola007 #121764 üzenetére

    Szerintem egy rendeltetésszerűen használt teló hamarabb fog szoftveresen elavulni, mint ahogy tönkremegy.
    (Van még itthol üzemképes 512Mb-os teló, és 1Gb-os is.)
    Innentől kezdve meg szinte mindegy. Viszont jó lehet még ébresztőórának, dedikált gps-nek, stb.

    -

  • #33253120

    törölt tag

    válasz Zola007 #121764 üzenetére

    2012-2016-ig használtam az Aryes-től használtan vett Spicát.
    De az S5 Minim, meg már a 2. hűségciklus végére (44 hónap) használhatatlanná lassult.
    Szóval egyre kevesebbet.

  • hentes555

    senior tag

    válasz Zola007 #121764 üzenetére

    Pontosan mit értesz bírás alatt? Hardveres vagy szoftveres “állapotot”? Valamint az is kérdés, hogyha szoftveres, akkor mi számít elavultnak? Aki pl. “gamer” telefont vesz (manapság már ilyen is van), lehet másfél év múlva azt mondja, hogy van már jobb-erősebb telefon, veszek egy újat, mert az a legfrissebb játékokat jobban viszi. Másnak odaadná a lecserélt telefonját, lehet ő még évekig ellenne vele, mert pl. csak messengerezik és telefonál, más egyéb igénye nincs, ezt pedig teljesen kielégíti az a telefon is.

    Egyébként úgy gondolom, az okostelefonok nagyobbik része hamarabb lesz szoftveresen elavult, minthogy valamilyen komoly hardveres hibája legyen. Legalábbis az eddigi tapasztalataim ezt mutatják. Első okostelefonom egy ZTE Blade volt, 2010-ben kaptam karácsonyra. Az akkori felhozatalhoz képest teljesen jó volt, futott szépen, abszolút használható volt számomra. Aztán ahogy teltek az idők, lassabb lett, nem volt már olyan, mint új korában, de elvoltam vele. Kb. két évvel később vettem egy iPod Touch 4-et pusztán kíváncsiságból a nyári munkával keresett pénzből. Azt nagyon szerettem, igaz telefonálni nem lehetett vele, de nem is azért szerettem. A legfrissebb elérhető rendszer az iOS 6.1.6 volt, amivel nagyon szépen, akadás nélkül futott a 256 Mb RAM és az 1 magos, 800 Mhz-es CPU ellenére is, sokkal szívesebben használtam böngészésre és mindenre a hétköznapok során, ami nem telefonálás, mint a Bladet. Aztán eltelt újabb két év, rátaláltam egy hirdetésre, aminek a tárgya egy rommá tört kijelzős Samsung Galaxy Ace 4 volt, 5000 forintért. Másnap átvettem a telefont, majd haverommal felküldtem Pestre, ahol 18-ért kapott egy új kijelzőt. Utána kizárólag azt használtam, ebben ugye 4 magos proci, 1 Gb ram volt, nagyon szépen tette a dolgát mindvégig, már a kamerája is elfogadható képeket csinált, nem is használtam rajta kívül mást, el is adtam a Touch-ot nem sokkal a vásárlása után. Teltek múltak az idők, már az Ace sem volt a régi sebesség terén, de azért még tette a dolgát egész jól. Egyszercsak megadta magát a bekapcsoló gomb, ekkor elkezdtem gondolkodni, hogy megcsináltassam-e vagy vegyek másik telefont. A gomb csere akkoriban 6-10k lett volna. Egyik délután megláttam az Auchan újságban egy Xiaomi Redmi 4X-et, amihez különböző kedvezményeket kombinálva 35-ért hozzá tudtam jutni. Ez nagyjából másfél éve volt. Azóta azt használtam egészen most november elejéig, mikor is vettem egy használt 6S-t az ösztöndíjamból. Most is épp erről írok. Hogy őszinte legyek, ez is egy kíváncsiságból származó ötlet volt, érdekelt, hogy milyen most az élet iOS-en, így 6 generációnyi rendszer után. A 4X-el sem volt semmi problémám, abszolút elégedett voltam vele minden téren. Viszont a minap újra kezembe vettem, de így a 6S után lassabbnak érződik jóval, sokkal szembetűnőbbek a kisebb akadások is, de ennek ellenére természetesen semmi bajom nincs vele, abszolút használható mindenre. Egy dolgot sírok vissza így a 6S használata közben, az pedig az üzemidő. A Redmit elég volt 3 naponta etetni, pedig minden nap használtam több órán át. Ezzel szemben a 6S jó, ha nap végéig kihúzza. De ezzel együtt is, én nagyon szeretem és egyelőre úgy érzem, az iPhonennál maradok, hiába több, mint 3 éves telefon.

    Ez jó hosszú lett :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

  • Aryes

    nagyúr

    válasz Zola007 #121764 üzenetére

    A Samsungok lassabban avulnak el, ha nem engedjük rá települni a második főverzió-frissítést. ;]
    Az előző telómnál sajnos nem hallgattam a megérzésemre, a mostaninál már okosabb voltam.
    Erről jut eszembe, van egy eladó Samsung A3(6)-om, friss firmware-el, nem érdekel valakit? :)

Új hozzászólás Aktív témák