Új hozzászólás Aktív témák

  • werszomjas

    őstag

    Köszi a válaszokat, igazából nem panel vs. kertes, hanem panel vs. régi tégla társasház (nem újépítésű) összehasonlítás lenne.

    Kertes házban éltem 26 évig, jelenleg egyedül lennék, még ha lenne is rá pénzem, most akkor sem mennék kertesbe, nagy, sok vele a meló, rezsi sem olcsóbb.

    Örülök, hogy a legfőbb gond általában a meleg és a szomszédok, mivel az nem csak panelben fordul elő.

    kb 2évet laktam egy új építésű tégla társasházban, nyáron ugyan úgy dögmeleg volt (klíma lett) és ott is ugyan úgy hallottam, ha pisált a szomszéd vagy épp hajnali 2kor álltak le üvöltözni egymással, és azt is tudtam minden nap, hogy mit főz....és az a lakás kb 1,5szer annyiba kerülne, mint egy panel.

    Tehát amit jelenleg meg tudok fizetni, az kívülről lepukkant főleg gázkonvektoros régi tégla épületben egy lakás, vagy lakótelepen egy panel lakás (ha szerencsém van kívülről szigetelt, az ablakokat meg én úgyis kicserélem).

    A gond csak az hogy panelben még nem laktam, és most lakást kell vennem. (egyébként mindezt budapesten, de a lényegen az nem változtat)

    üdv

Új hozzászólás Aktív témák