Hirdetés

Aktív témák

  • Jazz

    veterán

    válasz ThySoul #1945 üzenetére

    Óó, még nagyon messze vagyok a végétől.:) Hány ilyen nehezített újrajátszási fokozat?

    (#1946) Redcaster:
    Hát igen, közben én is rájöttem. Kuka! Ezt a sz..t!
    Bár igazából lesajnálom, mert a játék eszeveszett jó, a harcrendszer fizikája fenomenális, ez a soul meg kb. a kit érdekel kategória, de azért kifröcsögöm egy kicsit a csalódásom ha nem probléma.;)

    Ebben a vonatkozásban ez a játék is ugyan olyan a többi!: információ visszatartás, a tudatos döntés lehetőségének elvétele a játékostól.
    Még a wiki-n sincs rendesen leírva. Két oldalba nem fért bele a leírás.
    A játékban meg csak ennyi áll: "Recovers HP with successive attacks." :Y
    Mondhatni hazug és teljesen félrevezető. Miért jó ez a játék tervezőknek? Így biztosítják az elbaltázást és az újrajátszás lehetőségét? Wiki-zze le az ember minden lépését, nézzen videót a youtube-on a működéséről, vagy ha nem megszívta?

    A leírásból mire következtet az ember?: "Sikeres támadás esetén visszatölt némi HP-t!" Ez van odaírva! Ez mire engedne következtetni? Hogy bevitt találatonként visszatölt némi HP-t, azaz life on hit.
    (Nem ez a lényeg, csak egy megjegyzés: Mi a halálért nem lehet kiírni a "némi" helyett azt hogy "30"! Fáj? Még a karakterben is kevesebb lenne. Utálom az ilyen információ visszatartást.)
    Erre mi a valós működése? Egy sorban oda lehetett volna írni!
    "A gyűrű támadás sorozatokat követően (minimum 4 kombó szükséges) 30HP-t visszatölt!"
    Ez még a wiki-ben sincs benne! Csak a full HP visszatöltési procedúrát taglalja igen hosszan.

    De nem a wiki-n kéne benne lenni, hanem a játék leírásban!
    És akkor eltudja dönteni az ember, hogy kell-e neki ez a *ar vagy nem!
    Ezek után hogy bízzon az ember a játékban? "Hát, nem tudom mit csinálok, de azért csinálom. Vagy megszívom, vagy nem. Megyek előre mint a vakló a szakadékba aztán majd lesz valahogy." ??
    Vagy minden mozzanatot meg-wiki-zni youtube-ozni? Úgy meg elveszik a játék élmény.
    Mi a halálért kell tudatosan információt visszatartani vagy félrevezető leírásokat adni? Még a leírás fogalmát sem meríti ki, mert még információ tartalma sincs, inkább nevezném sejtetésnek. Vége. ;)

    [ Szerkesztve ]

    free your mind

Aktív témák