Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kelly416

    veterán

    válasz gyemipapa #702 üzenetére

    Ebben teljesen igazad van. Mi is csak azért vállaltuk be, mert ilyen állami támogatásos módon új autót tudtunk venni annyi pénzből, amennyit egy használtra nem áldoztunk volna jelen anyagiak mellett. Viszont mostanában 2 használtunk is volt amire ráment az autó ára majdnem és még mindig nem volt jó egyik sem, most is van egy használtan vett A Zafira amire épp rá kellene locsolni a vételárának min. 1/3-át ha majd rá ér a szerelő.... szóval egyébként is nagyon vakaróztam egy kombi Loganon, mert a használt drágább mint az új gyakorlatilag. Aztán jött a lehetőség, nem hagytuk ki a nagyobb autót olcsóbban.
    Pénzvolna rá egyben kifizetni, de pont a tartalékok miatt vállaltam inkább hitelt. Belátható, relatíve rövid lejáratú, és ha bedőlne minden, akkor is ki tudjuk csengetni.

    Egyébként totál igazad van a hitellel kapcsolatban, én sem vennék fel csak egy telefonra vagy más valamire ami nem létszükséglet. Hűtőt is csak azért vettük így mi is, mert csere programban 0% thm-es részletfizetést kaptunk 6 hónapra. A tartalékok kímélése miatt elfogadtuk. Ha "ráfizetéses" a dolog, nagyobb a részletben visszafizetendő mint az egy összegű, már nem szoktuk mi sem bevállalni. Nekem van házhitelem (egyébként esélytelen lettem volna, majd 40 évesen is Anyámékkal laknék vagy albérletben, de az albi árát (50) picit megtoldva a sajátomat fizetem (70), ezért szerintem ez jobb megoldás), feleségemnek is volt, mi is megtanultuk, hogy égetni tud az. Már csak olyat vállalunk, amit a meglévő tartalékból bármikor ki tudunk nullázni, ha kell.

  • AMD Power

    titán

    válasz gyemipapa #702 üzenetére

    A hitel nem ördögtől való! Ezt azért ne felejtsük el. Racionálisan jó kondíciókkal, sokszor jó alternativa lehet. Én nagyon sok olyan ember ismerek, magamat is beleértve akinek van pénze. De mégis hitelre vesznek megy egy autót vagy lakást. Más és más lehetőségek miatt. Ha az ember Ésszel használja ki a hitel adta lehetőségeket akkor az nem egy rossz dolog. Csak sajnos az emberek nagy részének az agyi kapacitása messze van a jótól és olyankor jön utána a sírás rívás.....

    Ha megveszem az autót én is hitelre fogom megvenni. Még akkor is ha megtudnám venni kp-ra.

    Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák