Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz Busterftw #28 üzenetére

    MSRP-ről ugye hallottál már... mindkettőnek van, hivatalosan, és megegyeznek.
    Az más kérdés, hogy AMD kártyákat az alacsonyabb presztizsük miatt gyakrabban látni MSRP alatt, mint NV kártyákat.

    "hogy jon ide a raszter"
    Úgy, hogy a raszteres teljesítményt minden játékban megkapod, az RT-t csak abban a játékban, ahol van RT implementálva. Ez pár nagyságrend különbség az előbbi javára.

    Amúgy nem "kérdeztem" RT-t, az NV fanok jönnek mindig vele mintha az minden körülmének közt releváns volna. DLSS/FSR nem különben.

    Engem az RT amúgy nagyon meggyőzött, szerintem azé a jövő.
    A jelen azonban egy nedves marhafing, amikor aközött kell válasszak, hogy 6 vagy 18 fps-sel menjen a játék egy valóban látványos RT effekt(path tracing) bekapcsolása után egy középkategória tetejét / felső kategória alját képviselő kártyán. Én kösz, de inkább kikapcsolom a francba, ennyit nekem nem ér. 4090-et nem fogok venni azért, hogy DLSS-sel együtt meglegyen a 60fps CP2077-ben. Arról nem szólva, hogy engem a CP2077 szubjektíve full hidegen hagy, ahogy anno a Crysis se érdekelt fikarcnyit se(összesen talán ha egy órát toltam kipróbálási célzattal).
    És még mindig kb. két kezeden meg tudod számolni azokat az RT implementációkat, amiket látványra(teljesítményt nem figyelve) érdemes bekapcsolni. És ha nem ezekkel játszol, akkor az RT nagyjából irreleváns, vagy kígyóolajjal vetekedő hasznosságú.

    A +4GB VRAM csábító, de ahogy a 4060Ti 8GB-ra 50 dodót rádobva megkapod a 16GB VRAM-os verziót, a 7700XT-re 50 dodót rádobva kapsz egy 7800XT-t, ami nem csak 4GB VRAM-mal több, ganem a GPU is érezhetően erősebb(a 7700XT-nél).
    Ezzel együtt a 12GB VRAM valóban lehet limitáló tényező hamarosan, de lényegesen kevésbé, mint a 8GB a másik oldalon.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Busterftw #28 üzenetére

    "Vagy mi a kovetkezo minden jatekostol elkered a Steam listat es nekik kielemzed, hogy ja hat ha ezzel meg ezzel jatszol ilyen felbontasban es beallitasban akkor aztan 10% elony."
    Csak azoktól, akik tőlem kérnek tanácsot, milyen VGA-t vegyenek.

    De amúgy viccen kívül, ahhoz vegyél VGA-t amivel játszol. Még kb. egy év és jönnek a következő generáció első SKU-i, a 4090-et kivéve nem látok olyan GPU-t az egész generációban(gyártótól függetlenül), amit érdemes lenne megvenni(ha csak nem több generációt ugorva upgradelsz), a 4090-nek viszont az ára amit a legtöbben nem engedhetnek meg maguknak.
    Ha nem játszol CP-vel, akkor a róla szóló tesztek teljesen irrelevánsak. de ez ugyanígy igaz az összes többi játékra is.

    #33Busterftw:
    "Jah nem hat, my bad: "Egész biztos vagy benne, hogy gyorsabb RT alatt?"" Ez félig költői kérdés volt, olyan szempontből, hogy a véleményed bár valóban érdekel, de várhatóan nem fogunk egyetérteni, mert te lényegesen több hangsúlyt teszel az RT-re nálam(sőt szvsz az indokoltnál is, a miértet lásd az előző hsz-emben)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák