Új hozzászólás Aktív témák

  • popey37

    addikt

    válasz kuyarashi #2573 üzenetére

    azért a kettő nem ugyanaz. oda tudás kell, a fotozáshoz meg technika, a többit elvégzik az okos emberek álltal megirt programok.

    nem azért kérdeztem, hanem azért, mert sok helyen azt olvasom, hogy valaki bele akar kezdeni az asztrofotózásba és a tanács: vegyél kistávcsövet és először ismerd meg az eget.
    kérdezem én, akkor mire való a goto rendszer és mire való a sok asztroprogram?
    ahhoz hogy fotozzak, nem az ég ismerete kell, hanem normális felszerelés. az eget ismeri a program és a goto rendszer, erre találták ki.
    kell egy jó mechanika, egy jó tubus, meg egy jó dslr, plusz a többi kiegészítő: vezetés stb..
    de hogy ehhez miért kell ismerni az eget az nem világos.

    ha megszerzed a jogsit, utána nem trabantba ülsz, hanem olyan autoba amilyenbe szeretnél és amit megenged a pénztárcád.

    facén rendszeresen ilyen posztokat olvasok a kezdők kérdésére: elöször ismerd meg az eget.
    én több mint 10 éve csillagászkodom és én sem ismerem az eget igazán. nincs is rá szükségem, amit fotozni akarok, megtervezem pl. stelláriumban, utána nekiesek.

    [ Szerkesztve ]

    Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

Új hozzászólás Aktív témák