Új hozzászólás Aktív témák

  • phanonym

    csendes tag

    Sziasztok!

    Távcsövet szeretnék vásárolni a közeljövőben. Olvastam már néhány cikket az alapvető dolgokkal kapcsolatban.
    Gondolom, nem érdemes túl kicsi vagy gyenge távcsővel kezdeni, mert ha érdekli az embert, hamar korlátolja a lehetőségeket, ugyanakkor nem tudhatom előre, meddig tart a lelkesedésem, tehát nem szánnék rá nagyon jelentős összeget. A fogalmakkal elkezdtem ismerkedni.

    Olvastam itt a fórumon is, hogy kezdőknek refraktort érdemes vásárolni. A tavcso.hu apróhirdetés rovatát, illetve a tavcso-mikroszkop.hu bazár rovatát nézegettem, de ha jól látom, nem pörögnek a hirdetések, pedig használtan érné meg venni.
    Árban olyan 50-70 ezer Ft a határ. Találtam egy hirdetést, ami érdekesnek tűnik, nem tudom, be szabad-e ide linkelni, de megköszönném, ha vetnétek rá egy pillantást. :)

    A típus, amelyet kinéztem, a Skywatcher 90/900 refraktor, de szívesen fogadok egyéb alternatívát, egyelőre ez tűnt jónak, ha találni megfelelő áron.

    A válaszokat előre is köszönöm.

    Szerk.: olvastam már itt a fórumon is kezdőknek szóló tanácsokat, de hátha hibás valahol az elképzelésem, ezért inkább leírtam a sajátomat is.

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák