Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ferenc.

    tag

    Sziasztok!

    Teljesen új vagyok ebben a kriptovaluta világban. Viszont van értékpapír tőzsdei tapasztalatom. De ez a criptovaluta kereskedés új nekem.

    S a kereskedéssel, azon belül az eltérő árakról akarok kérdezni. Ugye sok tőzsde van ahol lehet kereskedni ezekkel a Coinokkal, s van hogy elég nagy eltérések vannak a tőzsdéken ugyan annak a Coinnak az árában, s ez mitől van? Illetve, hogy ezt akkor nem lehetne kihasználni hozamszerzésre? Mennyire macerás pakolgatni két tőzsde között?

    Hogy példával is éljek, kinéztem egy nagyforgalmú de már teljesen minimum áron lévő coint, a B3Coin-t. Két fő tőzsdéje van a coinmarkets és a coinexchange. Na most azt vettem észre, hogy az egyiken csak 8 tizedes jegyig van az árjegyzés, a másikon viszont 9 , így itt még lejjebb tud menni az ár mire kiakad a legalján.
    Ugyanis annyira leesett az ára, hogy az egyiken ahol a 8 tizedesig van a kereskedés le is tapadt már, eladó van 0,00000001 áron, de még nem volna lehetetlenség sorra kerülni s eladni ezen az áron. Mert a lényeg hogy a másikon ahol 9 tizedesig megy a kereskedés ott most 0,000000004 áron lehetne venni nem is kis tételt. Tehát 60% -al olcsóbban mint az előzőnél. De hogy tudunk ebből profitot csinálni? Hiszen elméletileg csak ennyi kéne, hogy venni kéne az egyiken 4-en(ahol 9 tizedesig megy a jegyzés így lejjebb van az ár), s eladni a másikon 10-en, ha még sorra kerülne az ember az eladással de több mint dupla áron lehetne eladni ott(ahol 8 tizedesig van a jegyzés). Vagy ez nem ilyen egyszerű?

    Hogy lehetne kivitelezni? Mind a két tőzsdére beregisztrálni, majd az egyiken venni a másikon eladni, de mikor lesz profit? De ehhez gondolom át is kéne pakolni az egyikből a másikba. Hogy működik? Csinált már valaki ilyet?

    [ Szerkesztve ]

  • Ferenc.

    tag

    válasz Chal #1618 üzenetére

    Köszönök szépen mindent!

    Igen, gondoltam, hogy nem ilyen egyszerű ez.. a másik oldalon ráadásul bedugult az eladói oldal a minimum áron, tehát kitudja mikor menne el az én téltelem eladása, amit ugye olcsóbban megveszek emezen, tehát nem olyan egyszerű, s ezt tudtam is.
    Csak a gyakorlati oldalát akartam megtudni, pl eddig azt se tudtam mi az az XRP, de most ha jól olvasom ki akkor két exchange közti váltás.
    Illetve itt csak úgy működik hogy elsőnek veszek aztán adom el? Tehát olyan nincs, hogy eladom majd egy másik tőzsdén veszem vissza alacsonyabban? A végeredmény ugyanaz (short), csak fordított sorrendben.
    Volna egy kis megtakarított pénzem amit meg kéne forgatni, bányászattal nem akarok vesződni bár nincs kizárva, de a trade oldala vonzana, akár belépni valami portfólióba aki ezt csinálja.

    Sőt a legjobb lenne nekünk is létrehozni egy Coin-t s felfuttatni..

  • Ferenc.

    tag

    Sziasztok!

    Az alapokat elmagyarázná valaki, hogy egy coin-t ha nézek a coinmarketcap.com oldalon, akkor látszik az ára, melyik tőzsdén lehet kereskedni vele, milyen forgalma van, mennyi a piaci értéke, ezek ok.

    De mi az a Circulating Supply , Total Supply , Max Supply?

    Mert a BitCoin és a BitCoinGold-nál minden érték ugyan az ha ezeket a supply-kat nézem, akkor nem értem, hogy a bitcoin miért 14ezer $ , a gold megfelelője pedig csak 216$ árfolyamú? Érdemes lehet ezt a goldot venni?

Új hozzászólás Aktív témák