Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pikari

    őstag

    válasz Busterftw #12 üzenetére

    A cpu vonal azért negatív az nvidia számára, mert minden termékükkel felsültek ebben a szegmensben. Talán csak a nintendo látott fantáziát a tegra chipben, minden más cpu szegmensben 0% körüli piaci részesedést tudtak maguknak megszerezni, meg ezen kívül még talán az önvezető autók piacán próbáltak kapálózni egy időben. De cpu szinten kemény a konkurencia, elég csak a stock arm megoldásokra gondolni, az ázsiai gyártókra, ma már a kínai gyártók is feltörtek a saját cuccaikkal, a közvetlen piacukon jelen lévő amerikai riválisokról (pl qualcomm) nem is beszélve. Minden egyes százalék piaci részesedésért vért izzadva kellene dolgozniuk, ráadásul az ipar nagy része röhögve fogja őket eltolni a híg fos színvonalát is alulmúló nouveau driverek és a 90es évek pc-it idéző fogyasztási karakterisztika okán.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • ddekany

    veterán

    válasz Busterftw #12 üzenetére

    Egyszerűen annyiról van szó jelenleg, hogy a modellek futtatásához nem elég a GPU, kell CPU is, és úgy, hogy közös memóriaterületen is dolgozhatnak. Mindenki más is ezt csinálja AI-ra, hogy GPU "magok" (vagy ahogy elnevezik a tensor műveletet végző izéket) közelébe pakol CPU magokat. (A CPU mag ISA meg valószínűleg valamilyen ARM-os lesz, ritkán RISC-V.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák