Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Topik, nyílj meg! :)

    Volt idő, mikor számomra a mennyország kulcsát jelentette, egy palack Tequila. Aztán ahogy idősebb lettem, volt szerencsém a Vodka különböző válfajaihoz, váltottam házi pálinkára, illetve boltban kapható pálinkánkra, majd végül kikötöttem a Cognacnál. Egy kedves barátom jóvoltából jutottam életem első Martell VS cognacjához, melyet igen nagy élvezettel fogyasztottam el, kedvenc Apósom társaságában.
    Ekkor kinyílt egy eddig általam nem ismert új világ, új dimenziók. :)
    Mindenkit a kulturált italfogyasztásra biztatnék, a kevesebb néha több.
    A cognac egy műfaj, egy zárt világba enged bepillantást, egy régi tradíció, melyet most már bárki élvezhet, már akinek ilyesfajta igénye akad.
    Elkezdett érdekelni a cognac története, a kóstolás menete, az érlelési idők, a felhasznált szőlő fajták, a tölgyfahordó típusai, egyszóval minden.
    Hasonló rajongásom alakult ki, a brandyk, és azon belül a Metaxa irányában, 12*-tól felfelé, egy igen finom blendet kóstolhat a vásárló.
    Ami nekem egyenlőre a csúcs, a Metaxa private reserve, melyet jelenlegi keverőmester, Constantinos Raptis kevert tökéletesre, aki 1992 óta a Metaxa ház vezető keverőmestere.
    Jelenleg épp az országban kapható legolcsóbb, XO minősítésű cognac várja a karácsonyt, hogy megkóstoljuk a családom társaságában.

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

Új hozzászólás Aktív témák