Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz adalbert1 #35 üzenetére

    Hát, nekem stratégiai játékokban a grafika sokadlagos, a lényeg a hangulat, meg hogy "megfogjon" az adott játék. A mai napig szívesen eljátszogatok pl. a Master of Magic-kal, ami nem sokkal szebb a Civ1-nél...:)
    A Civ 2 anno azért nem (sem) tetszett, mert baromira idegesített a 45 fokkal elfordított izometrikus nézet (szemben a korábbi próbálkozások full felülnézetével). A Civ3 dettó, de azt pár év alatt (pár sikertelen próbálkozás után) megszoktam. Tetszettek a javítások és újítások az első részhez képest, bár néhány dolog nem jött be (utálom, ha egy stratégiai játékban túl nagy szerepe van a szerencsének: ha a stratégiai nyersanyagok zöme hiányzik és csak pár luxuscikked van, irgalmatlanul nagyot szívhatsz). A 4. rész egyelőre talonban van: elsőre nem tetszett, nagyrészt a hiányos angoltudásom végett, de aztán megvettem normális magyar kézikönyvvel, szóval most van sansza (csak időm nincs, meg őszintén szólva kedvem sem, hogy új dolgokat tanuljak). Első blikkre nem tetszett, hogy tovább bonyolították a játékmenetet (pl. a vallással). Szerintem a 3. rész az, ahol még tolerálható mértékű a civilizációk alap irányultsága (vallásos, tudományos, felfedező, ipari stb.), az államforma stb. alkotta komplett rendszer összetettségi foka.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák