Új hozzászólás Aktív témák

  • fogi

    tag

    Sziasztok,

    érdekes, kábelmodemes kédésem lenne, hátha valaki tudja a megoldást.
    UPC kábelmodemes Internetünk van, a napokban azt vettem észre, hogy veszettül villog a UPC kábelmodem után kötött routeren a TX LED. Megnéztem az interface countereket és broadcast volt sok és másodpercenként több százzal növekedett.
    A UPC által osztott publikus IP címem 80.99.23.X/24.
    Packet capture-öltem egyet Wireshark-al, és érdekes dolgot láttam.
    Egy percnyi capture-ben 4299 ARP van, ebből kettő source IP-je van 80.99.23.X/24-es subnetben, az összes többi másik subnetből jön, az első oktet is különbözik, tehát percenként 4297 olyan ARP érkezik a WAN interface-emre, amit nem is érkezhetne ide. Ezek kb. 20 IP címről érkeznek és néhány IP-vel odébb lévő eszköz MAC address-ét keresik. Az összes ARP source MAC-je a 80.99.23.X/24 default gateway-e, a .254, MAC vendor a CADANT INC., aki ipari kébelmodemeket gyárt. Tehát nem a Vlanban lévő esetleg több subnetben lévő eszközök broadcast-ját látom, hanem mintha a router forwardolná az ARP-okat.
    A kérdés, hogy kábel modem esetén a routerek nem állítják meg a broadcast-ot? Mi értelme átengedni? Hogyan válaszolhatna az ARP-ra másik subnetben lévő eszköz?

Új hozzászólás Aktív témák