Új hozzászólás Aktív témák

  • viktike

    csendes tag

    Tiszteletem!

    Nem tudom, hogy a következő problémával találkozott -e valaki. Adott a T-home Cisco EPC3925 HGW-je (internet, telefon, IPTV, mindegyik családi csomag). A HGW WLANját sikerült beállítani, relatív stabilan működik.
    Ugyanakkor van nekem egy Samsung UE46D6100 Smart TV-m, illetve egy MacBook Pro, rajta a teszt kedvéért többféle DLNA szerver program (Serviio, EyeConnect).
    Ha a TV és a MacBook is vezetékesen kapcsolódik HGW-hez, elérem a gépemen tárolt tartalmakat. Ha a TV és a MacBook WiFi-n kapcsolódik a HGW-hez, akkor úgyszintén működik minden. Viszont ha a kapcsolat módja külömböző, akkor semmi nem megy.

    Az EyeConnect program fizetős, a hosszas tesztek alapján a support azt mondja, hogy az Access Pointként működő eszköz (jelen esetben a HGW) elnyeli a Multicast csomagokat. A probléma hasonló, mint az itt leírtak: http://forum.t-home.hu/mvnforum/viewthread_thread,2867_offset,0
    Mit tudnék tenni? Az összes létező tűzfalat megpróbáltam kikacsolni, még a Wlan titkosítást is kikapcsoltam, az sem oldotta meg a problémát. Elég fontos lenne. Valami tipp, milyen beállítást írjak át?

Új hozzászólás Aktív témák