Új hozzászólás Aktív témák

  • devil801212

    csendes tag

    válasz Gubek-Einste #1008 üzenetére

    Azért csatlakoztatom a WAN portra mert a tplink 3G/4G router is, a WAN portot figyeli ha ott nincs internet akkor átáll mobil internetre ha lenne stick.
    Ma reggel bementem az irodába és teljesen halott volt az internet. Széthúztam a két routert a cisco-t újraindítottam. 1db gépet rádugtam a cisco-ra újraindítás után internet továbbra sem volt. 1412-őn azt mondták központi hiba csinálják. Közben firmware update a tplinken, újra bekonfiguráltam, belső hálózat oké mindenki lát mindent. Közben bementem a t pontba, hogy intézzek mobil internetet. Természetesen elsírtam a bánatom, hogy gyakorlatilag nem volt olyan nap, hogy ne szakadna meg az internet mióta letelepítették stb. stb. Mire visszaértem helyre állt a szolgáltatás. Összedugom a 2 routert nem telik bele 15perc megint széthullik az egész. Tcom-os szerelőt felhívom, hogy mi a jelszó a cisco-hoz. Nem tudtam, hogy nincs:) Belépek mi az első amit meglátok? MTU 0, átállítom 1500-ra és láss csodát azóta stabilan megy minden. A firmware frissítés csak arra volt jó, hogy az androidos telók is feltudnak csatlakozni a tplinkes wifi-re anélkül, hogy leszakadnának.
    Sosem szoktam a T cuccait buzerálni de ezután mindig mindegyikbe belefogok nézni.

Új hozzászólás Aktív témák