Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gaboreskukac

    csendes tag

    Két éve kezdtem a tűzfallal, majd áttértem a CIS-re, mellette BOclean futott. Gondoltam elég védelmet adnak, de közben rájöttem, hogy hamis illúzió volt. Egyre csak szivárogtak befelé a trójaik, meg egyéb vírusok, amiket más eszközökkel tudtam csak leszedni v. megkeresni. Mert sok esetben nem jelzett a CIS.

    Aztán az a rengeteg felugráló ablakocska, elég zavaró. Ezek ellenére kitartottam, míg le nem szedtem az oldalukról a leak tesztet. Gondoltam, ha az elérhető 340 pontból 280-at tudok, akkor maradok, ha nem akkor uninstall. Kemény 20 pontot sikerült összekaparnom. Írtam a cégnek, kiokosítottak a beállításokkal kapcsolatban, olvastam a fórumot is rendszeresen. Hála a befektetett kb. 20 órai intenzív agyi tevékenységnek sikerült 30 pontra tornásznom magam. Itt elszakadt a cérna és leszedtem, mit lehet tudni. Talán jó az érték talán téves, de elég volt.

    Az csak hab a tortán, hogy a merevlemez titkosító proggijuk - igaz csak béta - sikeresen eltüntette a vinyómat kétszer is annyira, hogy winfos alól lehetetlen volt elérni. Még partíciókezelőkkel sem. Maradt hát a totális megsemmisítés.

    Úgyis néztem, hogy feltettem mellé Kaspersky és Eset internet security-t a teszt kedvéért és a CIS elvérzett mellettük. Az, hogy ingyenes még nem ok arra, hogy szopassam magam, meg melyik program nincs igyé manapság? Visszatérek talán majd akkor, ha normálisan megy minden, és felhasználóbarát lesz a felülete. Azért hajrá comodo!

  • gaboreskukac

    csendes tag

    válasz blattida #13 üzenetére

    Ha megnézed a fórumán akkor láthatod, hogy sokan vannak akiknél a leak teszt gyengén muzsikál, bár mint írtam, lehet X gépen téves eredmény is.

    Jöttek be kártékony dolgok, amikről csak akkor szereztem tudomást, miután feltettem más szoftvereket is. Teszteltem olyan oldalakkal, ahol már akkor bekaphatod a trójait, mikor megnyitod az oldalt. Volt nem is egy, ahol elfelejtett riasztani, aztán győztem törölgetni a sok vackot ami bejött.

    Persze nincs mindenre kiható tökéletes védelem, nem is mondtam, hogy rossz a CIS, ha már nem béta lesz a mostani, fel is fogom tenni, aztán megnézem mit tud. Nyilván amíg ingyenes el fog maradni a többi nagyobb fizetőstől, de azért a vírus részére van még mit gyúrni.

Új hozzászólás Aktív témák