Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sturlung

    csendes tag

    válasz Fandango #7856 üzenetére

    […]
    1) Leszedtem a Comodo IS-t. Helyette felment az egyszerű Windows7FirewallControl. Emez utóbbi a Windows saját tűzfalára épül, de kiegészíti azt többek között a kifelé irányuló forgalmat kezdeményező programok jelzésével, automatikus blokkolásával illetve a rákérdezéssel. Egyből észrevette, jelezte, blokkolta az AdobeARM.exe csatlakozási kísérletét. Nem fordult elő svchost.exe-n keresztüli forgalomátirányítás.

    2) A Windows7FirewallControl a Dreamweaver.exe indítása esetében is azonnal csatlakozási kísérletet jelzett és blokkolt. Ez azért érdekes, mert a Comodo IS (Firewall=Custom Rules) sosem jelzett ilyesmit a Dreamweaver.exe vonatkozásában. Soha.

    3) Egy másik érdekesség. A Comodo IS-ben létrehoztam egy saját konfigurációt. Majd a meglévő hármat töröltem. Tehát maradt az új konfiguráció, amely ugyebár aktiválva volt. Ezután a számítógép újraindítását követően eltűnt/törlődött az egyetlen meglévő, aktív profil az összes beállításommal, és behozta valahonnan a korábban a többivel együtt törölt „Comodo Internet Security” profilt – üresen, pucéron, adalékos szabályok nélkül. (Természetesen mindez friss install-on történt, melyet a macrium-os C-s partíciókép segítségével nyertem vissza.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák