Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Koga777

    tag

    Sziasztok!
    Érdekes hiba, virtualboxban és normál installnál is előfordul:
    Felraktam, frissítettem, sudo pacman -S firefox. Oké, indítanám a firefoxot. Lancelotban nincs! Terminálban bepötyögöm: firefox, semmi. Újraindítás után legalább terminálból elindul, menüben továbbra sincs. Kézzel kell a menübe beraknom?

    Amit a közvélemény akar, azt „politikailag irreális”-nak szokás nevezni. Magyarra fordítva ez annyit tesz, hogy a hatalom és kiváltságok birtokosai ellene vannak.

  • Koga777

    tag

    válasz CPT.Pirk #742 üzenetére

    Szia!
    A pacman-conf-ban engedélyeztem az extra repot, de a filesystem-extra csomagot nem tettem fel . A news rovatban a filesystem-extra május 4.-i dátummal van, a Chakra-2013.05-Benz pedig május 29, feltételeztem, hogy már belerakták az extra repo dolgait, ennek ellenére nem. Meddig kell visszaolvasni a news-ban? Egészen az elejéig?

    [ Szerkesztve ]

    Amit a közvélemény akar, azt „politikailag irreális”-nak szokás nevezni. Magyarra fordítva ez annyit tesz, hogy a hatalom és kiváltságok birtokosai ellene vannak.

  • Koga777

    tag

    válasz CPT.Pirk #742 üzenetére

    Szia!
    A firefox-szal együtt feltette a filesystem-extra csomagot is, érdekes. sudo pacman -S chromium után szintén nem tette be a Lancelotba, de legalább indítható terminálból, nem kell újraindítani.

    Amit a közvélemény akar, azt „politikailag irreális”-nak szokás nevezni. Magyarra fordítva ez annyit tesz, hogy a hatalom és kiváltságok birtokosai ellene vannak.

  • Koga777

    tag

    válasz CPT.Pirk #742 üzenetére

    A virtualboxban Archlinux 64 van beállítva, de a laptopomra is felraktam pár napja, ott is ugyanez a hiba volt. (Azóta már leszedtem onnan). Lehet, hogy a virtualbox beállítás miatt ilyen? Miért nem teszik bele a fejlesztők alapból az extra repót? Azon gondolkozom, miért kell szenvedni azzal, hogy pacman.conf-ot kell módosítani és filesystem-extra csomagot feltenni? Más disztrókban alapból elérhető a firefox és a chromium, miért kell bonyolítani? Nagyon szimpatikus a Chakra, de ilyen dolgokkal elrontják.
    Most a Kapudan nem indul:
    kapudan
    /usr/share/kde4/apps/kapudan/kapudan/tools/daemon.py:13: UserWarning: You shouldn't rely on this method, but rather use is_enabled
    warnings.warn(message)
    /usr/share/kde4/apps/kapudan/kapudan/tools/daemon.py:13: UserWarning: You shouldn't rely on this method, but rather use is_installed
    warnings.warn(message)
    Traceback (most recent call last):
    File "/usr/bin/kapudan", line 245, in <module>
    kapudan = Kapudan()
    File "/usr/bin/kapudan", line 23, in __init__
    self.initializeUI()
    File "/usr/bin/kapudan", line 60, in initializeUI
    self.createWidgets(self.screens)
    File "/usr/bin/kapudan", line 187, in createWidgets
    _scr = screen.Widget()
    File "/usr/share/kde4/apps/kapudan/kapudan/screens/scrWelcome.py", line 34, in __init__
    Widget.desc = str(Widget.desc) % tools.getRelease()
    UnicodeEncodeError: 'ascii' codec can't encode character u'\xf6' in position 1: ordinal not in range(128)

    (Fel szerettem vonal tenni a Kick-Off-ot.)

    [ Szerkesztve ]

    Amit a közvélemény akar, azt „politikailag irreális”-nak szokás nevezni. Magyarra fordítva ez annyit tesz, hogy a hatalom és kiváltságok birtokosai ellene vannak.

  • Koga777

    tag

    válasz CPT.Pirk #746 üzenetére

    Szia CPT.Pirk!
    Köszönöm a segítőkészségedet.
    Természetesen csináltam rendszerfrissítést, írtam is, bizonyára elkerülte a fogyelmedet.
    Újabb probléma: samba nem akar elindulni.
    Nem volt cp /etc/samba/smb.conf, ezért lemásoltam a /etc/samba/smb.conf.default fájlt, majd próbáltam elindítani:
    sudo cp /etc/samba/smb.conf.default smb.conf
    [gabor@chakra-pc ~]$ sudo systemctl start smbd.service
    Job for smbd.service failed. See 'systemctl status smbd.service' and 'journalctl -xn' for details.

    systemctl status smbd.service
    smbd.service - Samba SMB/CIFS server
    Loaded: loaded (/usr/lib/systemd/system/smbd.service; disabled)
    Active: failed (Result: exit-code) since k 2013-08-06 17:38:51 CEST; 3min 13s ago
    Process: 856 ExecStart=/usr/sbin/smbd -D (code=exited, status=1/FAILURE)

    journalctl -xn
    Hint: You are currently not seeing messages from other users and the system.
    Users in the 'systemd-journal' group can see all messages. Pass -q to
    turn off this notice.
    -- Logs begin at h 2013-08-05 20:07:35 CEST, end at k 2013-08-06 17:38:51 CEST.
    aug 06 17:35:52 chakra-pc pulseaudio[594]: [pulseaudio] bluetooth-util.c: org.bl
    aug 06 17:35:58 chakra-pc pulseaudio[594]: [alsa-source-Intel ICH] alsa-source.c
    aug 06 17:35:58 chakra-pc pulseaudio[594]: [alsa-source-Intel ICH] alsa-source.c
    aug 06 17:35:58 chakra-pc pulseaudio[594]: [alsa-source-Intel ICH] alsa-source.c
    aug 06 17:36:01 chakra-pc pulseaudio[594]: [alsa-sink-Intel ICH] alsa-sink.c: Az
    aug 06 17:36:01 chakra-pc pulseaudio[594]: [alsa-sink-Intel ICH] alsa-sink.c: Ez
    aug 06 17:36:01 chakra-pc pulseaudio[594]: [alsa-sink-Intel ICH] alsa-sink.c: Az
    aug 06 17:37:54 chakra-pc sudo[844]: gabor : TTY=pts/2 ; PWD=/home/gabor ; USER=
    aug 06 17:38:43 chakra-pc sudo[851]: gabor : TTY=pts/2 ; PWD=/home/gabor ; USER=
    aug 06 17:38:51 chakra-pc sudo[853]: gabor : TTY=pts/2 ; PWD=/home/gabor ; USER=

    Ezekből nem tudtam sok mindent kibogarászni. Googliztam, de nem lettem okosabb.

    Amit a közvélemény akar, azt „politikailag irreális”-nak szokás nevezni. Magyarra fordítva ez annyit tesz, hogy a hatalom és kiváltságok birtokosai ellene vannak.

  • Koga777

    tag

    válasz CPT.Pirk #748 üzenetére

    Szia!
    A sudo cp /etc/samba/smb.conf.default smb.conf volt a hibás! sudo cp /etc/samba/smb.conf.default /etc/samba/smb.conf kellett, és most elindult!
    Miért nincs alapból /etc/samba/smb.conf ?
    Ebből a szempontból jobb egy olyan disztro, ahol grafikusan lehet állítani.

    Amit a közvélemény akar, azt „politikailag irreális”-nak szokás nevezni. Magyarra fordítva ez annyit tesz, hogy a hatalom és kiváltságok birtokosai ellene vannak.

  • Koga777

    tag

    válasz CPT.Pirk #750 üzenetére

    PclinuxOs-en például gui-val lehet beállítani, automatikusan fel is rakja és elindítja, ha nincs installálva a samba. Talán még OpenSuse az, ahol alapban van samba installálva. (Lusta vagyok most megnézni)

    Hogy valami témába vágó dolgot is írjak, már csak a Teamviewert kell gatyába ráznom. CCR-ben ugye ott van, fel is megy, 1-2 percig ideig el lehet a Chakrás gépet érni, majd nem érzékeli az egeret és a billentyűzetet. Nem áll le. Érdekes módon ugyanez van Manjaro linux alatt is.

    [ Szerkesztve ]

    Amit a közvélemény akar, azt „politikailag irreális”-nak szokás nevezni. Magyarra fordítva ez annyit tesz, hogy a hatalom és kiváltságok birtokosai ellene vannak.

Új hozzászólás Aktív témák