Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • duncanx

    csendes tag

    válasz CPT.Pirk #293 üzenetére

    Kedves CPT.Pirk

    A helyzet úgy áll, hogy a 2012.9 telepítésnél az automatikus belépést kikapcsoltam (egy felhasználó), és így a telepítés után már végigfutott a belépési folyamat!
    Tehát egyelőre erre a telepítésnél figyelni kell.
    itt a jelenlegi / var / log / kernel.log :
    http://pastebin.com/sczs5tvV
    már nem volt kedvem végigböngészni, majd holnap befejezem.

  • duncanx

    csendes tag

    válasz CPT.Pirk #293 üzenetére

    kedves CPT.Pirk

    Leírnám, összefoglalnám néhány tapasztalatom a Chakra 2012.09 havi Claire telepítése kapcsán, talán még másnak is hasznos lehet.
    Lényeges részlet, hogy RadeonHD 4670-os (mobil) videokártyám van.

    A telepítés számomra kicsit furcsa, vagy szokatlan volt, mert az ahogy és amilyen módon indítottam az első (live) belépést, az meghatározta az eredményt.
    (Bevallom elkerülte eddig a figyelmemet, hogy ez így működik.)
    Azaz a telepítés látszólag sikeresen lezajlott, minden lényeges elem feltelepült, semmi hibát, vagy belső ütközést nem látni és az első önálló lemezről indításkor a cheklist (köszönöm Pirk) egyszerűen megakad, a képernyő elsötétedik, a merevlemez még megy kb. egy percig és itt a dolog megáll. Ez volt a hibajelenség.

    Ennek az volt az oka, hogy (a live módban) általában a nyelv kiválasztása után a nem szabad szoftverekkel való indítást (fölülröl azt hiszem harmadik) választottam, és így az felismerve a videokártyát a megfelelő drivert húzta be és telepítette később. Ám ez itt most -telepítés esetén- a fenti eredményre vezetett.
    Live módban semmi nem jelezte ezt, és minden tökéletesen működött!

    Ahhoz hogy elinduljon a telepítést követő első alkalommal, a live lemezről való indításnál az alapbeállításokat, azaz a nyílt driveres módot kellett választanom a telepítés utáni sikeres, vagy inkább grafikusan is induló eredmény érdekében.
    Amennyiben így telepítettem, minden működik.

    Az én videokártyám esetében a gép hangosabb lett 2-5% CPU átlagos terhelés mellett is így szerintem az én esetemben a Pirk által is javasolt Catalyst Legacy drivert kell telepítenem.
    Hogy miért ezt és hogyan az itt van leírva:
    http://www.chakra-linux.org/wiki/index.php/Switching_Between_Free_and_Non-free_Video-Drivers#Steps_to_switch_from_radeonhd_to_Catalyst.2Ffglrx
    (kedves Pirk, minden itt írt lépést végre kell hajtani, a KMS letiltásán kívül?)
    Mindenki válasszon hardvere és/vagy igénye szerint.

    Jelenleg nem látok ilyen tartalmú hibajelzést -vagy figyelmeztetést- a Chakra fórumában. Az is lehet, hogy a telepítéssel kapcsolatos "megszokásom" hozta ezt a "hibajelenséget".
    Ám ne feledjük igen-igen friss kiadásról beszélünk.

    Az ellenjavallat ellenére feltelepítettem az Apper programot amivel a programok apraját (!) raktam fel. Persze ellenőrizem a konzolban nincs e hiba vele.
    Ennek pusztán kényelmi (lustaság) oka volt, ám idáig nem okozott gondot.

Új hozzászólás Aktív témák