Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    válasz dre75 #32968 üzenetére

    Normális driver eddig minden évben jött, csak türelmesen ki kell várnunk. :D

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Kikki90 #32970 üzenetére

    Nem is tudom... Azért illett volna a hőmérséklet növekedésével a venti fordulatszámának is arányosan emelkednie idővel. Valamilyen szinten ez lenne normális. Majd nézd meg saját ventiprofilt létrehozva (az Asus GPU Tweak II vagy egyéb más programban) emelkedni kell a venti RPM értéknek a hőmérséklettel együtt. Ha beragadt a gyári ventiprofil 1100 RPM-re az nem jó, mert 80fok környékén túl is melegedhet az a VGA. Ventiprofil létrehozása után sem változik ez a helyzet, akkor ajánlott egy alapos driver eltávolitás után a Catalyst 15.7.1 és 15.8 vagy az utolsó 15.11.1 driverek valamelyikét felrakni a gépedre. Crimson driver másoknál is összezavarta a gyári ventivezérléseket és órajeleket.

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Kikki90 #32978 üzenetére

    Tudtommal HD7850 videókártyád van és azon nincsenek álló ventik 60fokig, mint az R9 380 VGA-n. :) Ha meg minden jól müködik Catalyst 15.7.1 drivert használva, akkor egy ideig maradhat azon. Nem gond, mert még én is 15.8-at használok és csak jó Crimson driverre fogok mostantól frissiteni. Crimson 16.1 Hotfix, hogy nem fix. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz guftabi96 #33030 üzenetére

    Overdrive egy a felhasználoknak fontos opció a driveren belül. Itt sokan pont a külső tuningprogramok ellen vannak, amit viszont a videókártya gyártója kinál fel a VGA-hoz. Vagy az egyiket használod vagy a másikat, de a kettő együtt nem jó. Az Overdrive a driveren belül müködik, ezért feltételezhetően a videókártya teljesitménye és védelme jobban felügyelet alatt van. Most a Crimson esetében kicsit bugos, ezért most inkább ne engedélyezze senki és használja inkább a gyártó oldaláról felkinált programokat. Én a Catalyst driverben sem engedélyeztem, mert a Sapphire Trixx jóval több tudású és csak hibamentesen futott a háttérben. Ventiprofil... Crimson-ba sem került még bele, ahogy egy játék videó és képrögzitő alkalmazás is jogosan hiányolható. Nagy méretű az AMD VGA driver és buta mint a bot, mert még egy normális telepitőkezelő sem került bele 2016-ra. Next-next-next-újraindit és használ... Szerintem a drivernek alap tudásszinten ilyen egyszerűen egymásra telepithetőnek és eltávolithatónak, de gond esetén egy backup fájlból visszaállitható lehetőséget kéne már nyújtani. Egymás hegyén-hátán adják el a jó képességű AMD videókártyákat és vesznek drágábban akár megegyező vagy kicsit alacsonyabb teljesitményt nyújtó Nvidia VGA-t némelyek. Az R9 380 4GB helyett az Nvidia GTX 960 4GB egyáltalán nem jó csere teljesitményszint és tudás tekintetében, de ha ilyen driveres támogatás miatt nem játszható megfelelően az adott game, akkor marad az ilyen nyakatekert megoldás. Én inkább türelmesen várok és másokat is csak erre biztatok, mert néhány hónapnál több ideig talán még én is kitartok, de csak meglegyen addigra a Crimson-ra az OK! véleményem. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz .LnB #33166 üzenetére

    Visszaolvasol néhány oldalt vagy átnézel az R9 380 topikba. Ez folyamatos beszédtéma, mert ez mindenkit nagyon zavar és játékokban főleg nem hozza az elvárható teljesitményt. Crimson nálam mikroakadásokat és lagot okozott játékokban, de fagyásom nem volt. Egyszer volt ugy majd egy-másfél perces fekete képernyő egy játék betöltésnél, de ez nem volt jellemző... Az is Crimson alatt történt, de Catalyst 15.8 drivert használva nem jeletkezett egyik hiba sem. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    Előzmények Voltam olyan bátor és felraktam a Crimson 16.3 drivert. Catalyst 15.8 volt használatban, mert a Crimson 16.1.1 kipróbálása után döntöttem, hogy inkább a Catalyst mellett maradok. Egyenlőre nem tapasztaltam hibákat, de most nem friss játékokat nyomatok, hanem az elmaradásomat hozom be a régebbiek közül. Itt nem volt még gond, úgyhogy DX10 és DX11 játékok most nem akadoznak és a Crimson 16.1.1 közben észlelt lagok sem jelentkeztek még. Videólejátszás sima folyamatos, a szinek alacsonyra vannak állitva és igy az erősebb fehér sem annyira zavaró (ez itt még mindig nem állitható). Filmszemcsézettséget kicsit elfedi, de most nem mossa szét az éleket és az élesség is úgy-ahogy rendben van. Az éleknél viszont enyhe remegés figyelhető meg ritkán, de ezek messzebbről már nem nagyon látszanak. Catalyst drivernél nem voltak meg ezek az apróbb hibák, ezért ahoz viszonyitva nem olyan rossz a videóteljesitmény. Unigine Valley jó eredményeket nyújt minimum és max FPS értékeket figyelembe véve, viszont jelentős eltérés pontszámban már nem jelentkezett. Crimson 16.1.1 jobban hagyta magát kifutni, de játékokban ez nagy FPS ingadozást okozott. Power Efficiency ki-be kapcsolása nem volt hatással az FPS ugrálásomra, ami netezés közben jelentkezik nálam. VRAM órajele a 150MHz alapértékről 300/700/1425MHz-re ugrál random majd néha vissza alapértékre. Ez a zavaró jellenség nem szünt meg most sem. Nem lett annyira vészes az új Crimson, de az első gyanús hibára utaló jelre megy vissza a Catalyst. Következmények Gubanc van... "AMD Host Application müködése leállt." hibaüzenetet kaptam a RadeonSettings.exe meg egy dll fájl hibás müködésére hivatkozva. A Crimson bezárodott utána. Játékban és netezés közben is megtörtént néhányszor, ezért most a Catalyst 15.11.1 béta lett feltelepitve a Crimson 16.3 driver helyett. Catalyst 15.11.1 rendesen felment a gépre és egyenlőre jó. Videóminőségre és müködésre sem okozott eddig gondot. Unigine Valley benchmarkban visszaestek a pontszámok és az FPS értékek a Catalyst 15.8-as szintjére. Ez a Crimson driver jobb teljesitményt képes a hardverekből kihozni, de közben ilyen dolgokon meg elcsúszik a dolog... :(

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    A videóminőség legalább olyan fontos, mint a játékokban elért teljesitményem, ezért az alacsony szintű beállitási lehetőségek és zajos képminősége miatt a Crimson megfelelő élményt jelentő videólejátszásra teljesen alkalmatlan. Cserélheted a lejátszóprogramokat és a kevés beállitási lehetőségeket megvizsgálhatod a Crimson-ban, de a képminőség sokat romlik a Catalyst driverhez képest. Catalyst 15.11.1 béta szintén megfelelő, ahogyan az előtte megjelent 15.8 és 15.7.1 sem okozott problémát.

  • #00137984

    törölt tag

    válasz wwenigma #33515 üzenetére

    Cseréltem videókarit, az R9 270X-et R9 380-ra. Jelentős változás nem történt... Ez csak a játékokban nyújtott teljesitményen javitott, de a jó videóminőségnek ehez semmi köze, mert ez egy gyengébb és régi videókártyáknak (pl. a HD6850 vagy HD7850) is alapszintű elvárásai közé tartozott. Catalyst driver a 14.12 Omega driver kiadása előtt csak ritkán adott okot a panaszkodásra a videólejátszási képességei miatt, utána meg teljesen jó volt, amig meg nem jelent a Crimson. :((( A hardveres hibára utaló okot kizártnak tartom, mert ez a drivertől függ. Frissitett gép, csak a videókártya gyártója maradt az AMD... Ezt kifogásolhatod, de a Catalyst driver videóminősége kifogástalan volt az utolsó egy-másfél évben, ahogyan a hardver is teljesen jól teljesit. Ja hát a Crimson... :D

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz R3nts #33520 üzenetére

    Az MPC HC, MPC BE és VLC Player mellé akkor néhány éve még ffdshow ment fel, de mostanra csak az alap videólejátszóprogramot használom. Ez adta a legtökéletesebb képet, aminek a minőségét nem befolyásolta egyéb külső tényező a driveren és a videókártyán kivül. Crimson saját videószürőket és átkonfigurált beállitásokat használ a Catalyst-hoz képest, csak éppen nem jó írányba ment el a videóminőség fejlesztése. [link] Ezekbe most már belemódositást is alig enged a Crimson. MadVR és ffdshow használatával gondolom még befolyásolható a képminőség, de a látvány lehet mégsem győzne meg. Ezt jegyezték meg itt jogosan, és mondtam el talán nem előszőr és utoljára a véleményem. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz R3nts #33522 üzenetére

    Majd ha visszatöltödik a Türelem és Nyugodtság vonalam, akkor egyszer nekifutok a MadVR küldetésnek. Addig maradok a Catalyst 15.11.1 drivernél, ami nekem tökéletesen megfelel. :D

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Thrawn #33560 üzenetére

    Ez a topik névadó Catalyst-ra igaz volt. Feltehetőleg egy ugyanilyen megbizható Crimson esetében fel sem merülnének ilyen kérdések. Nem hoztam volna fel a videóminőségre vonatkozó negativ véleményem és nem olvastam volna egyéb hajmeresztő a játék közben és a gép müködését zavaró hibajelenségekről. A driver telepités és eltávolitás rituális megvalósitásán már csak mosolygok, de ha ezek ellenére is gondom van akkor már nem. :DDD

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Thrawn #33564 üzenetére

    Gépfejlesztés után jogosan elvárható az egyszerű driverfrissités és a problémamentes használata. A Crimson szoftver egy átmeneti megoldást jelent a Catalyst driver és egy új, tökéletesen müködő drivercsomag között. A Crimson testreszabhatósága és megbizhatósága visszalépés a Catalyst-hoz képest. A Crimson driver kezelőfelülete is zavaró sokaknak, mert elhagyhatnák már végre a régi kinézetű ablakot és a beállitásokat az egységes kinézetű Crimson-ra integrálhatnák. A telepités után egyre több helyet foglal, de egyedi Skin-ek és új játékprogramok mutogatása telepités közben, netán a régi driverből a mozgó beállitások továbbfejlesztése nem férnek el az AMD driverben 2016-ban. Költségkimélő egyszerűsités az megy, de az árak inkább emelkednek felfelé és a játékok által támasztott igények szintén. Ehez minőségi hardver és driver kell, mert a megnövekedett igényeket ki kell szolgálni. Most... és nem egy új termék megjelenése után kell kevesett többet nyújtani, hanem már a HD 7850 után többet adnak és nem átnevezett R9 200-as széria érkezik. Most nem itt tartanának és nem gondolkodnának sokan zöld váltáson.

  • #00137984

    törölt tag

    Az órajel ingadozásra valami megoldás érkezhetne már az új driverben. Egy kicsit zavaró, hogy a GPU órajelek sűrűen felváltanak 300MHz-ről random órajelekre, akár az egér mozgatására is idle módban. ULPS vagy a PowerPlay kikapcsolása javithat ezen valamit? Power limit +20% állitás vagy bármi egyéb megoldás érdekel. Igy az idle fogyasztás is megugrik indokolatlanul, mert feleslegesen megemeli az órajelet. Videólejátszás és játék közben fix órajelen megy és ritkán esik vissza az órajel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák