Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kranazoli

    senior tag

    Sziasztok!

    Én csak arra lennék kíváncsi, hogy Nálatok is van-e ilyen; ill. tudtok-e rá vmi orvosságot. (de az is érdekelne, hogy mi az értelme?!)

    Elég régi probléma ez és gúgli is ad egy raklap találatot rá.

    Eseménynapló -> Rendszer
    amdkmdag (UVD Information)

    Egy raklapnyi ilyen bejegyzés keletkezik az eseménynaplóban. Teleszemetelvén vele az eseménynaplót és nem tudom, hogy mi is ez pontosan?!

    NET-en olyan infókat találtam róla, hogy driver hiba és regedit módosítással lehet tiltani a bejegyzések generálását. Vas ill. szoftver az aláírásomban; Catalyst 10.10 friss Seven telepítéssel.

    Nálatok is vannak ilyen bejegyzések az eseménynaplóban?!

    Engem bosszant ez a hiba(bug), a funkcióját szeretném tudni, hogy ez miért és mi a haszna, de 1 perc alatt akár 10 bejegyzés is létrejön. :( Úgy vettem észre főképp akkor, ha 3D-s üzemmódban van a kártya.

    Azon kívülm hogy minimális mértékben, de "fogja" a gépet a gondom annyi vele, hogy 1éb okokból Én néha nézegetem az eseménynaplót és ez a qrva sok számomra(de nem hiszem, hogy alkalmazásnak is hasznos lenne) bejegyzés teljes mértékben széttöri és átláthatatlanná teszi a regisztrációs adatbázist. :(

    Ennek orvoslására tudtok-e vmi intelligens megoldást?!

    :R :R :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Abu85 #11124 üzenetére

    Szia Abu!

    Köszönöm szépen gyors válaszodat! Arról nem tudsz vmit, hogy miért kreál ilyen bejegyzéseket a driver; vagy a CCC?!

    Ezt 1ébként Én is megtaláltam külföldi portálokon, de ofkórz ettől még köszönöm!

    Nem használok codec-eket. A Seven media player-e van fenn; videó nézegetésre WMP-HC-t használok.

    Ill. nagyon kevés alkalmazás is van telepítve úgymond. Seven frissítéseket elfeledtem, ill. DirectX 2010.08. havi redist van fenn.

    :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Abu85 #11126 üzenetére

    Namost ezzel az a "probléma", hogy a szolgáltatások között van olyan, hogy AMD External Event Utility, de mintha annó ennek kézire állítása(leállítása) sem orvosolta ezt a jelenséget. Legalábbis így emléxem. Videó lejátszó, ill. akár már jútyúb vidi is, vagy bármi ami használ GPU gyorsítást gondolom kreálni fog ilyen "spam"-eket. :(

    Ha valóban ez a szolgáltatás hozza létre ezeket a bejegyzésket, nem tudom, hogy mennyire biztonságos annak leállítása. Pl. annak sem tudom, hogy mi a jelentősége?! Ha ez, hogy eseménynaplóba hozzon létre ilyen UVD bejegyzéseket, akkor már totál nem értem, hogy miért készítettek erre egy szolgáltatást?! I don't know!

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Abu85 #11128 üzenetére

    Még csak egy kérdés:
    :)

    Ebből a regedit kulcsból több is van. Csak ezeket; vagy az összes ilyen kulcsot kell 0-ra változtatni. (kell, kellene)

    Ha tudod...

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    Sziasztok!

    Arra van vmi megoldás, hogy a GPU gyorsított film; flash; stb... lejátszást ki lehessen kapcsolni. Szerintem ennek erős gép esetében esetleg értelme lehet pl. mkv fájlok lejátszásakor, de nem hiszem, hogy egy szimpla AVI; vagy jútyúb videóhoz szükség lenne megemelni a GPU órajelét. (ha van Core 2 Duo 3Ghz-es CPU a gépben)

    Lehet, hogy rosszul látom, de Én ilyenkor 1általán nem látom indokoltnak, hogy a GPU és VRAM értékei egy közepes értékre emelkedjenek; ezáltal jobban megpörgetve a ventit, ami plusz hanggal és fogyasztással jár.

    De lehet, hogy vmit rosszul gondolok.

    :R

    Más:

    Úgy látom a DNA Catalyst-okból van 10.10c-s DNA Cata is. Itt mi az álláspont, vélemény pl. erről a modded driver-ről?! Ahogy nézem a többiek szépen kihaltak, vagy csak Én nem lelem Őket. (Omega) Még olyat találtam, hogy Xtreme Catalyst, de ha jól nézem azt a 10.8-as óta nem frissítették...

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz katt777 #11142 üzenetére

    "kranazoli: Igen, ATT."

    A fenébe. :( Picit idegenkedek az ATT-től. Bíztam benne, hogy talán máshogyan is ki lehet kapcsolni a GPU gyorsítást. :(

    Az idegenkedésem oka annyi, hogy több olyan HSZ-t olvastam, hogy már az előző ATT sem volt igazán letesztelve és felkészítve a HD5xxx szériára és a legfrissebb béta ATT-ben sem nagyon változott ez a helyzet. Lehet, hogy Urban Legend, de asszem ebben a topic-ban is olvastam ilyen HSZ-t Abu-tól, vagy a hwsw.hu-n.

    Btw:

    Újabb és újabb driverek és kártyák:

    Akinek új kártyája van HD68xx-nél szerintem szinte kötelező a driver frissítés; HD5xxx-ek most kicsit háttérbe szorultak, de azért nem kevés fícsör jött ki HD58xx szériára is.

    Más: Az lehet, hogy a 4870-es is mindent elvisz FullHD-ban is (bár ezt kicsit már szkeptikusan fogadom, Nekem is volt) azonban nem mindegy, hogy ezt milyen fogyasztás; melegedés; és hang mellett teszi.

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz katt777 #11171 üzenetére

    Szia Katt; Sziasztok!

    "kranazoli: Direkt megkérdeztem az új, és HD5-optimalizálást tartalmazó ATT-ról HD5-tulajokat. HD57xx és 58xx karikkal megy, és még az újdonságokat is megtalálták benne. HD56xx már nem OK, a HD46xx sem volt az, de azoknak bőven elég egy RT is."

    Feltettem egy ATT-t, de nem tudom, hogy ez e a legfrissebb verzió?!

    [ATi Tray Tools 1.7.9.1499 (2.01MB)]

    Ez a legfrisseb verzió?!

    Köszi!

    PS:

    Egyelőre még nem nagyon keresgettem (bevallom, időm sem volt rá) leírást hozzá, ha vki tud egyet, plíz egy URL-t (ha van magyar nyelvű!). Tul. képp nem nagyon szeretnék benne különösebb változtatásokat eszközölni, csak olyanok érdekelnének, hogy mit jelentenek benne az egyes Optimalizálási funkciók ill. hogyan lehet kikapcsolni vele a GPU gyorsított videó; jútyúb; stb.. lejátszást.

    :R

    Ó, gúgli rögtön ki is adta Katt művét. :)

    [Ati Tray Tools A-tól Z-ig]

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz kranazoli #11200 üzenetére

    Bakker. Lejárt a szerkesztési lehetőségem közben.

    Sorry!

    Ezeknek van vmi értelme ATT-ben?! (stabilitás; gyorsaság; látvány?!)

    - Adaptív élmosás;
    - Magas minőségű AF;

    - Anizó és
    - Trilineáris szűrő optimalizálás;

    Jelenleg nem az asztali gépem előtt ülök. Ebben a leírásban mi felel meg a GPU gyorsított videó lejátszás engedélyezésének, tiltásának?! Egy ilyet találtam:

    WMV gyorsítás az az?!

    Engem HD5850-nél más nem nagyon érdekel. Se feszelés, se tuning, se órajelek, stb... HD48xx-nél volt értelme, de HD58xx-nél már semmi értelmét nem látom.

    Ill. milyen opciókat lenne célszerű beállítani HD5850-esnél, ha vkinek van vmi konkrét 5lete, javaslata.

    :R

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Gabás #11203 üzenetére

    Jahh, igaz. Sorry!

    Más:

    Frissebb Cata-kból hogyan lehet csak a driver-t kinyerni?! Szal AMD honlapjáról letölthető a 10.10-es csak driver.

    De van 10.10c hotfix egy egész pack-ban. Nekem csak a 10.10c-s driver kellene belőle. Ilyen letöltési lehetőség nincs. Vmelyik mappát kellene megtallózni az eszközkezelőből?! Ha igen, akkor melyiket, ha nem így, akkor hogyan lehetne?!

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    Köszi Abu, köszi bozont!

    :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz gyiku #11209 üzenetére

    Ezt most keggyetlen fontos volt félkövéren írni?!

    Volt róla 2, azaz kettő db hsz. :U

    Az uccsó kérdés Cata-s kérdés, se nem ATI Tray, se nem Katt.

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Abu85 #11126 üzenetére

    Most az a szitu ezzel a report-ozgatással Nálam, hogy igaz nem kerülnek az eventlog-ba a régebbi események hanem helyettük olyan bejegyzés, hogy nem tudot log-olni, de erről is készül log. :)

    Ergó olyan, mintha a driver folyamatosan próbálna log-olni, de a report tiltva és ezt log-olja. Faszányos. :(

    Nálatok is keletkeznek log-ok az eseménynaplóban?! AMDKMDAG néven.

    Teljesen friss telepítésű Seven 64 bit; alaplapi chipset; 10.10-es csak driver-el és CCC-s verzió is. Semmilyen progi nem került telepítésre. DirectX 2010 Június-i redist csomag. Realtek chipset driver. Ennnyi. Semmi sallang, Teljesen fapados, de mégis a legfontosabb alkalmazásokkal rendelkező rendszer. (játékokhoz :)

    Az Én logikám szerint ezeknek a log-oknak Nálatok is jelentkezni-e kell(ene), de lenne olyan kedves vki, hogy megnézné az eseménynapló -> rendszer log-jait?!

    Nem értem, hogy miért szemeteli tele a driver az event log-ot. :(

    Semmilyen codec pack (amúgy sem használok).

    1xrűen I don't know...

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Abu85 #11235 üzenetére

    Ezzel csak annyi a probléma, hogy mi a "gond"?! Egy szóval sem említettem, hogy bármilyen problémám lenne?! Probléma nincs, csak log bejegyzések. Windows nem csak azt log-olja, ha vmi gond van. Log akkor is keletkezik, ha egy szolgáltatás elindul, leáll, de ebben nincs semmi gond, probléma...

    A probléma annyi, hogy tök feleslegesen legyárt a Cata egy raklap Event log bejegyzést, aminek az értelme a zéróhoz konvergál. Gúgliztam ez után nem keveset és senki sem beszél arról, hogy bármi hibája lenne. Csak pl. vmilyen okból kifolyólag nézegetik az Event log, stb.... és teleszemeteli ez a log az eseménynaplót.

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    Sziasztok!

    Ezeknek a beállításoknak van vmi jelentősége?!

    Ezen beállítás Nálam alapértelmezetten inaktív. Eddig nem is nagyon nézegettem a CC ezen részeit.

    1920x1080 miatt tettem oda egy pipát. Nem mintha úgy érezném, hogy valóban lenne is valami jelentősége.

    Itt meg Nálam alapértelmezetten volt pipa, ott is hagytam.

    Vki tudja ezeknek a beállításoknak a jelenését?! Azon kívül gondolom, ami a kis buborékban megjelenik, mert olvasni Én is tudok. :)

    Köszi!
    :R

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    Szép 7vgét! :)

    Pár hsz-el korábban kérdeztem a GPU gyorsítással kapcsolatban, hogy mit hogyan. Erre most nézem, hogy flash-es videóknál elegendő csak jobb egér a flash tartalmon és ott letiltani a "hardver acceleration"-t. :) Legalábbis úgy nézem, hogy ez orvosolja.(orvosolta)

    Videó lejátszásra a MPHC-t használom. Abban nem lelek ilyet, vagy nem jó helyen keresem?! Melyik videó lejátszóban lehet kikapcsolni a GPU gyorsította videó lejátszást?! Örülnék Neki, ha MPHC is tudná. :(((

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    Sziasztok!

    Kérdésem csak közvetett mód kapcsolódik a Cata-hoz, pontosabban ATI-hoz.
    Legyetek szívesek nézzétek ezt el Nekem! :R

    Tudja vki, vagy tud-e olyan oldalt, ahol felsorolják, hogy mik a különbségek az egyes DX API-k között.

    Nem az érdekel, hogy semmi különbséget nem fogsz látni DX9 és DX11 között; stb.. Azt tudom, hogy a DX11-es API-val jött a tesszelláció; nem szükséges külön DX10 és DX9 mód egy játékban (2db exe; vagy külön opció) - kiválasztva a DX11-es API-t DX9-es módban indul ha alatta DX9-es VGA van, ... Ezekkel nagyjából tisztában vagyok.

    Engem inkább a DX10 vs. 10.1 közötti különbségek érdekelnének. Nem kimondottan egy játékon belül, hanem úgy általánosságban. Ha jól tudom DX10.1-es API-hoz ATI kártya szükségeltetik. Gondolom inkább sebesség és optimalizációs különbségek lehetek, de nem tudom, hogy mi; mik is ezek.

    Gúgli olyanokat hoz fel, hogy a DX10.1 a DX10-es VGA-k halála; mások meg olyat, hogy 10.1-ben kevésbé terheli a VGA-t pl. az MSAA.

    Látványbéli különbséget biztos nem nagyon látni, Nekem biztos nem. De miért jó, vagy éppenséggel rossz DX10.1-es API-t választani, ha ezt támogatja a játék is. Milyen pluszt ad ez az API és mit vesz el?!

    Gondolok itt arra (de ez nem egészen jó példa), hogy DX11-el lehet engedélyezni a tesszellációt - ennek vizuális megjelenése elég vitatott. Gondolok itt a negatív oldalára, ha engedélyezve van a tesszelláció, akkor szépen zuhanhat az FPS... Pl.: Unigine alkalmazásokon belül is megfigyelhető.

    Vmi ilyesmire gondolnék.

    Köszönöm annak aki tudja.
    :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Abu85 #11286 üzenetére

    Veri köszi! Kapott egy design-osabb óra melletti kis ikont is. :)

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    SG-ről a véleményem az MLAA-ról:

    "Egy röpke és rövid vélemény Tőlem az MLAA-ról:

    Pár perces 5-10 perc game után. STALKER Clear Sky DX10.1

    Magam részéről Én ezt az MLAA-t egyelőre elteszem az almáriumba, ebben a game-ben Számomra(!) halál. Most már, hogy látom is amikor olyan HSZ-eket olvastam, hogy elmos mindent, blúros lesz minden, ... most már értem is, hogy miről is beszéltek a HD68xx-es tulajok.

    Maga a game tipikusan VGA zabáló játék, bekapcsolt MLAA mellett indítva már a menünél érezhető, hogy mosottak a fontok, FRAPS is ennek megfelelően redukált FPS-t mutat és azon is látszik az élsimi.

    Aztán amikor azt vettem észre, hogy nem -1; -2 FPS esés, hanem jócskán van az -10 is (szerintem) és igen, valóban mosott a kép, homályos, blúros, 30 alá is lezuhan az FPS itt-ott főleg amikor napfelkelte van (ami redukálja az FPS-t a STALKER játékokban) és különösebben azt sem mondtam, hogy leesett az állam Én ezt még elnapolom az biztos.

    Hozzátartozik, hogy tipikusan az a game, amiben az optimalizáció zéró és asszem van abban vmi, hogy nem árt ha az engine is fel van készítve az MLAA-ra (AVP; Metro) mert így csak új fícsör ráerőltetése vmire, amire talán nem is kellene.

    Természetesen majd kipróbálom még, de 1 biztos, sima AA gyorsabb és élesebb képet nyújt (Nekem jobban bejön); biztos vmelyik játékban; vagy vkinek be fog jönni egy az újdonság (mármint AMD-nél újdonság) már nem annyira kíváncsian, de várom vagy a következő hotfix-et; 10.11-es Cata-t és az azt követő hotfix-eket.

    Talán picit elkapkodott szagú történet is ez, hogy már ki is dobták 5xxx-re az MLAA-s hotfix-et. Csak remélem nem olyan megfontolásból, hogy ezért cseréljék az emberek a HD5xxx-et HD68xx-re.

    Hát várom az egyéb véleményeket, akik kipróbálják, hogy Nektek hogyan jön be és melyik game alatt.

    Amiket írtam egyelőre csak első blikk-re egyfajta vélemény, de messzemenő következtetést és véleményt még Magamnak sem szűrők le.

    Ennél a game-nél; ezzel a hotfix-el; HD5850-essel Nekem még nem nyerő."

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Abu85 #11301 üzenetére

    Tudom, hogy tesztelték HD5xxx-re. Szerintem kicsit korán is jött ki a HD5xxx-es hotfix.

    Amit nem teljesen értek: (eddig csak a STALKER CS-al néztem DX10.1-es API-val)

    Ha CC-ben bepipálom az MLAA-t, de hagyom alkalmazás vezérelten a többi értéket (hányszoros élsimi), indítom a játékot akkor is él az MLAA, ha a játékban kikapcsolom.

    Dettó ugyanolyan FPS értékeket mutat, mintha a game-ben azt állítanám be, hogy 2x élsimi.

    Ha beállítom, hogy 2x élsimi ugyanez az FPS és ugyanúgy érzem, hogy visszafogja az MLAA a teljesítményt.

    Ha kiveszem a pipát az MLAA-nál, akkor már okés. De azt nem értem, ha Magában a játékban nincs engedélyezve az élsimi, csak CC-ben tettem egy pipát, hogy MLAA miért úgy indul a game, mintha rá lenne úgymond erőltetve pl. egy 2x-es élsimi.

    Ezt majd próbálom még, mert még kevés volt az idő. De Nálam ennél a játéknál ezt produkálja. Érdekes... Nem értem. :)

    Lehet, hogy ez így jó, vagy game hiba, vagy hotfix bug a HD5850-esnél. Egyelőre nem tudom.

    "Ahogy elnézem a fejlesztők mentalitását a jövőben egyre több ilyen lesz."

    Ezt úgy értetted, hogy a jövőben megjelenő játékoknál nem lesz MSAA és előtérbe kerül az MLAA?! Vagy félreértettem vmit.

    Ill. amit nem értek, hogy Én azt hittem, hogy ez gyorsabb élsimi eljárás lesz. De épp az ellenkezőjét tapasztalom. Vagy vmit nem jól állítok be a CC-ben?!

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Abu85 #11305 üzenetére

    Fene egye meg. Az utófeldolgozás szóról el is feledkeztem. Így már sok minden sokkal világosabb annak tudatában, amiket írtál!

    :R

    Amit még nem teljesen értek:

    "az MLAA egy post process szűrő. Annak nincs semmilyen változója. Lefut és kész"

    Játékokban már találkozni ezzel a fogalommal, hogy post-process effect. Ez hasonló, mint az MLAA?!

    Azért kérdem, mert azt írod, hogy lefut és kész, nincs változója. Ergó ez egy standard érték?! Arra gondolok, hogy azokban a játékokban melyekben megtalálható az utófeldolgozás opció, ott lehet állítani annak mértékét is. (pl. ARMA)

    De itt beteszek egy pipát a CC-be és kész engedélyeztem az MLAA-t, mint eljárást. De annak mértékét, erősségét már nem tudom szabályozni, állítani. Mindegyik VGA-t ugyanakkora mértékben terheli és ugyanazt a hatást éri el, legyen szó 5770-ről, 5870-ről, vagy 6870-esről. ?!

    Nem vagyok HC gamer. Nem tudom pontosan most mely játékok motorja támogatja már az MLAA-t. (de ha jól vettem ki az infókat, akkor az AVP és a Metro 2033 talán)

    Azoknál pl. lehet állítani az MLAA erősségét?! Mert annak Én nem sok értelmét látom, hogy ugyanazzal a paraméterekkel dolgozzon ez az eljárás és terhelje a VGA-t, legyen szó 5770-ről; vagy 5870-esről.

    A többi játéknál, amit pl. Én is írtam ráerőltetem ezt az új eljárást egy olyan játékra, aminek lövése sincs arról, hogy mi is az az MLAA. De az működik, mert a 2D-s végső képpel dolgozik, legyen az "bármi".

    Igen, elismerem, sok esetben valóban maradnak és vannak recék, DE!

    Azért a HD5770-es kártyáktól fölfelé szerintem már nem okoz akkora problémát a kártyáknak az MSAA. Főleg ha azt is nézem, hogy akinek HD5850-es; 5870-es VGA-ja van vagy egyáltalán nem is használ élsimit, vagy max. 2x-est.(mert sok gamer-nek, felhasználónak már 1920x1080-as kijelzője is van, akkor felbontáshoz pedig már egy 2x MSAA is elegendő tud lenni) Én azt tapasztaltam, hogy nem sok erőforrást visz el, hogy pl. kiválasztom játékon belül a 2x-es MSAA-t, de a 4x-es MSAA-t is szépen viszi a HD5850-es.

    Igaz, úgy van, ahogy írod, hogy recék maradnak és vannak.

    Annyit még nem tudtam tesztelgetni az MLAA-t, hogy annál mennyire redukálódnak a recék.

    "A driverben az MLAA szűrő egyébként elérhetetlen programból, pont azért, hogy a fejlesztők normális megoldást keressenek, ne pedig az egyszerűbb utat válasszák."

    Ezt nem értem, sajnos. :(

    Amit most megértettem az annyi, ha CC-ben bepipálom az MLAA-t, akkor az tulajdonképp nem egy olyan fajta élsimi ahogy azt Én képzeltem a MSAA-hoz viszonyítva.

    De amit nem teljesen értek, hogy ennek az eljárásnak az erősségét miért nem lehet(tudom) változtatni?!

    Így most van egy AMD által szállított eljárás, előre megírt értékekkel s amíg MSAA-nál tudom választani, hogy Off; 2x; 4x-es itt kaptam eby check box-ot, ami engedélyezi, vagy nem. De nem tudom állítani.

    Az, hogy mennyi GPU erőforrást visz el az MLAA függ attól, hogy milyen vas van alatta?! Pl.: HD5850; vagy HD6870?!

    :R :R :R

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Abu85 #11307 üzenetére

    Ezt az eszmefuttatást még tanulmányozgatnom kell, mert nem egy 2+2=4 volumenű dolgot írtál itt le! De köszönöm!

    Lesz még kérdésem az MSAA-val kapcsolatban CCC-s beállítás, de már fáradt vagyok... :(

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz HSM #11310 üzenetére

    Hát most erre mit mondjak?! Ki kell kapcsolni a GPU gyorsítást gondolom... Ahogy nézem ez a 4-es béta tűzróka. 3.6.12-essel semmi probléma. Ill. szerintem IE-ből is az IE9 béta amire gondolom. Én 8-assal nem tapasztaltam ilyet.

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz HSM #11313 üzenetére

    Azért játékban Nekem ennyire nem volt zavaró. Írtam Én is, hogy Nekem sem nyerte el a tetszésem egyelőre, de hozzátartozik az is, hogy bizony nem kevés FPS eséssel jár az eljárás egyelőre. Főleg annál game-nél, amit írtam STALKER Clear Sky. Game-ben az MLAA-s eljárás ennyire drasztikus dolgot nem művelt. (szerintem)

    Most már értem, hogy mire gondoltál és akkor miért is írtad. Hát nem tudom... Szerintem még finomodni fog ez az MLAA. Egyelőre akkor ugyebár kaptunk egy pipát, mindenféle állítási lehetőség nélkül, ill. alkalmazzuk olyan gamákban amelyekben talán nem is kellene.

    Elhiszem, hogy pl. AVP3-ban szépen muzsikál ez az eljárás.

    Erre a problémára meg a legegyszerűbb megoldás, ha vki azért próbálgatni akarja az MLAA, hogy létrehoz CCC-ben a játéknak egy profil-t. 2D-ben meg aktiválja az MLAA nélkülit, vagy elfogadja, hogy a béta GPU gyorsítást használó böngészők még bug-osak.

    PS:

    A böngésző sincs felkészítve MLAA-ra. ;) Ha fel lenne az sem nézne ki ennyire kakin. :)

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    Újabb kérdéseim ezek lennének:

    Az alábbi AA-ra vonatkozó beállítási lehetőségeknek van-e vmi értelme a CCC-ben?

    Arra gondolok, hogy van a defaults beállítás mind2 esetben. Van-e értelme módosítani rajtuk, vagy nincs mert a játék úgyis azt fogja használni, amire a motor fel van készítve?!

    Járnak-e pl. teljesítmény romlással és/vagy látvány béli javulással?!

    Ill. ez az új hotfix újat hozott az Cata AI-ben is. (lehet, hogy már a 10.10c-ben is benne volt, de Én csak most vettem észre)

    Ennél is kb. azok a kérdéseim mint fentebb.

    Sajnos a kis buborék súgók szinte semmi hasznos információval nem szolgálnak ezekről. Csak olyat írnak ki, amire az ember Magától is rájön. :)

    Az első kettő azért érdekelne, hátha ezeknek az állítgatásával lehetne szebb látványt elérni a recék terén, minimális teljesítmény eséssel?!

    A Cata AI meg azért mert szerintem ez eddig ilyen formában nem volt jelen előző Cata-kban.

    Köszi!

    :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Dark KillerX #11317 üzenetére

    Azt, hogy csináltad, hogy 4x-es MLAA?!
    Az inkább hibrid megoldás Nálad 4x-es MSAA + MLAA a gyári értékek szerint.

    Nem egészen értem, hogy mitől lehet gyorsabb, mert ugyanúgy rajta van a 4x-es MSAA is + MLAA?!

    Annyi azonban igaz, hogy a COP a CS-hez képest már kapott némi ráncfelvarrást ami az "optimalizációt" jelenti. Bár Ukrán-oknál ez a szó is anomália. :D

    "persze kíváncsi lennék a képminőség szempontjából mekkora a különbség"

    Most csak beállítottad az MLAA-t, vagy game-eltél is vele?! :)
    A különbséged látnod és érezned is kellene.

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz HSM #11316 üzenetére

    Hát működik ez a nélkül is. Nem értelek?!
    Béta böngészőkről beszélünk.

    Játékok alatt is működik. Ízlés dolga, kinek mi jön le belőle. Azt, hogy ezt mennyire harangozták be úgy, hogy igényes lesz és megváltja majd az MSAA-t, azt nem tudom.

    Ami tény, hogy ahol Nálam vannak recék MSAA-val, ott nincsenek MLAA-val (MSAA-t ilyenkor ki is lövöm).

    Azonban még vannak fenntartásaim. De a lehetőség adott, hogy megnézze az ember. Fog ez még finomodni szerintem. Gyorsaságban és látványban is.

    Nem tudom, hogy mi történik a háttérben, ha beteszem a pipát. De könnyedén lehet gondolom módosítani a mögöttes függvényeket, hogy AMD módosítsa a visszajelzések alapján. (sebesság; blúr-osság; stb...) Vagyis bízom benne. :)

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    Sziasztok!

    Jól nézem, hogy a hivatalos 10.11-es Cata-hoz nincs még semmilyen hotfix?!

    10.10e hotfix-ben benne volt az MLAA a HD5xxx-ekhez (ami azon kívül, hogy egyelőre nem nyerte el a tetszésemet, tudom, hogy a 10.10-es bizonyos szempontból újabb, mint a 10.11-es). Ezért is furcsa, hogy nincs még tapasz.

    Aztán 10.10e-vel jött az új AI (3 választási lehetőség) ill. felület optimalizációs pipa, ebben ez sincs. :(

    Más:

    OpenCL-es Cata-t miért lehet érdemes feltenni?! Mi használ OpenCL-t, vagy mi használhat OpenCL-t?!

    :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz gera021 #11470 üzenetére

    Hi!

    Mit értesz azon, hogy ugrál?! Milyen game, milyen OS, milyen vas?!

    Én nem tapasztaltam ilyesmit. Konfig -> lsd. szignó.

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Oliverda #11619 üzenetére

    Köszi! Tőtike már megy is. :)

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz polonic #11624 üzenetére

    Faszányos ez az új külső! :C

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    Catalyst 10.12a: új gyorsjavítás érkezett

    "A gyártó ma elérhetővé tette a Catalyst 10.12a névre keresztelt gyorsjavítást, amely nem túl meglepő módon a Radeon HD 6900-as sorozat tagjaihoz készült. A kizárólag a Radeon HD 6950-es és Radeon HD 6970-es videokártyákhoz alkalmazható gyorsjavítás segítségével kiaknázhatóak az újdonságokban rejlő lehetőségek."

    No, most már lehet tesztelgetni. :)

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Abu85 #11773 üzenetére

    Elnézést a nem Cata-s kérdésért, de úgy látom azért az utóbbi HSZ-ek miatt talán elnézitek ezt Nekem! :)

    Érdekesek ezek a HSZ-ek, amúgy!!!

    Mi az az INTEL EIST?! Rákerestem gúglival, de csak Wiki-t találtam, meg pár angol nyelvű oldalt, melyek elolvasása után nem lettem okosabb. Lennél olyan kedves megírni, hogy mit is csinál ez az INTEL EIST fícsör?!

    Én annyit értettem belőle, hogy talán csökkenti a CPU órajelét, ill. növeli dinamikusan, de erre Intel alaplapoknál a BIOS-ban van más opció is, mely a magokra vonatkozik.

    Mivel Nekem is Intel lapom van, ezért lennék rá kíváncsi, hogy miért lehet ez jó Nekem ON/OFF állapotban?!

    Köszi! :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Abu85 #11787 üzenetére

    Köszi! Nem szeretnék tovább OFF-olni. Szerencsére Nekem nincs fagyás, meg semmi ilyen a szignómban lévő Intel Chipset-es lappal, de mintha a BIOS-ban lenne külön opció ahol be lehet állítani, hogy csökkentse a CPU órajelét a leterhelés mértékének függvényében. Nem jut eszembe a pontos neve, de emléxem, hogy van külön Core 1; Core 2 is.

    Van ez az EIST funkció is, de az külön van a fentiektől.

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz GeorgeLuz #11838 üzenetére

    Hát nem mondom. Ritka ennyire korrekt HSZ-t olvasni! :K

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    Sziasztok, Szia Abu!

    A HD6900-as cikketeket tüzetesen még nem volt alkalmam elolvasni, de ahogy lesz időm ezt pótolni fogom, mert látom újabb alapos tesztet kaptunk, azonban a cikk végén van ez a sor, ami Számomra(!) fontos lehet:

    "Egy előző generációs kártyáról (HD 58xx, GTX 470/480) szerintünk nincs értelme HD 6950/GTX 570-re váltani, már amennyiben a teljesítményt tartjuk szem előtt, a gyorsulás számokban kifejezve soknak tűnik (30% körüli), de ez elsősorban 2560x1600-as felbontásban érhető tetten brutálisan megterhelő képminőségi beállítások mellett."

    HD5850-esről akkor nem érdemes HD6950-re váltani, ha "csak"(!) 1920x1080-ban játszom?! Ez Nekem így ebben a formában azért nehezen elképzelhető.

    Ebben kérném egy kicsit a segítséged és a tudásod.

    Köszi! :R

    Akik nem ismernék, erre a cikk-re utalok:
    Furcsa generációváltás AMD-módra

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Milka 78 #11855 üzenetére

    Az a helyzet, hogy per pillanat főképp csak ezt a topic-ot nézegetem és látom, hogy ide Abu szokott írni, ezért kérdeztem meg itt, bár az igaz, hogy kérdésem csak közvetett módon kapcsolódik a ATI Catalyst-hoz.

    Akkot tévedtem volna el nagyon, ha nV-s topic-ban tettem volna fel ezt a kérdést.

    Nem utolsó sorban a cikkre is fel szerettem volna hívni a figyelmet.

    Köszi Abu, egyelőre még nem tényleges terv, csak elgondolás, de mindenképp megvárom az alternatív hűtéssel rendelkező példányokat, ill. az újabb Cata-kat, melyek addigra már remélhetőleg kiforrnak az új szériára még jobban.

    Annyiban van Cata a kérdés mögött, hogy igen a HD5xxx-ek még azok a kártyák, melyek kapnak támogatást az újabb Cata-kban. HD4xxx-ekről már régóta nem hallani.

    És ha ez trend lesz, hogy a HD69xx kártyák prioritása az újabb Cata-k fejlesztésekor hegemóniára jut, akkor bizony 1-2 hónap és még jobban elhúzhatnak a HD69xx szériák.

    De lehet, hogy rosszul gondolom. Bár az utóbbi Cata-k története az Én logikám igazolja.

    :R

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Abu85 #11858 üzenetére

    Igen, ebben van igazság. :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz miresz #11946 üzenetére

    Nekem semmi problémám a 10.12-es preview verzióval. Se 2D-ben, se 3D-ben. Viszont azt, hogy mit csinálnak az AMD-nél: Happy New Year-eznek. :D

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    Sziasztok!

    Letöltöttem a 11.1a hotfix driver-t. Függetlenül attól, hogy 5850-es VGA-m van.

    1.) Viszont a Tessellation Optimalizációs beállításokat sehol sem lelem benne. (Speciális nézet)

    2.) Újra él az MLAA + új AI az 5xxx-eknél. Legalábbis 5850-emen igen.

    Fenn van a gépemen a Stalker Shadow Of Chernobil c. játék, mely legjobb tudomásom szerint nem támogatott élsimi terén. Bár lehet a játékban állítani, de minden fórumon csak azt olvasni, hogy nem funkcionál. Talán tervezték, de mégse lett belőle semmi. I don't know. Ezért gondoltam erre jó választás lesz az MLAA eljárás.

    Azt nem értem, hogy MLAA nélkül ahol 70-80FPS-em van, ott MLAA-val 55FPS körüli érték. Viszont így is 10-15FPS-el a 30 fölött. Szóval próbálkozni jó. De azt még mindig nem értem, hogy miért zabálja ennyire a VGA-t az MLAA eljárás?!

    Lehet, hogy rosszul emléxem, de még megjelenés előtt Én olyanokat olvastam róla, hogy nem fog jelentős teljesítmény csökkenéssel járni a használata. Ahhoz képest amikor próbáltam a 10.10a-val ill. most a 11.1a-val bizony több mint -10FPS értékeket kapok.

    Ez Nekem nem teljesen kerek.

    Vkinek vmi 5lete, hogy miért van ez?! :R

    2db kép a game-ből, de hozzáteszem nem MLAA hasonlítós kép, csak ezek voltak kéznél és SG topic-ban tettem be vkinek példaképp. Állítólag látható a különbség. Pedig a karakterem koordinátája sem ugyanaz, ill. a látószög sem, csak nagyjából. Viszont teljes képernyős megjelenítésnél a tornyos épület bal oldalán látható az AA nélküli ill. MLAA-s állapot talán a legjobban.

    Nem tudom, hogyan lehetne normálisabban képet beilleszteni. :Y

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Abu85 #12117 üzenetére

    Meglett. Újraindítottam a gépet és már megvan az AMD Optimized Tessellation opció is. MLAA-ról köszi a plusz infókat. Ez a game mondjuk jó tesztelésre, mert MLAA-val is bőven 30FPS fölött vagyok.

    11.1 véglegesnél majd kíváncsian várom mi fog élni, s mi nem. :) Mert most végre teljes a Cata funkciók köre. :)

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz radi8tor #12215 üzenetére

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz kranazoli #12218 üzenetére

    Engem csupán annyi érdekelne, hogy az Én HD5850-esem, ill. 5xxx széria az mit tud profitálni az újabb driver-ekből?! :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    Dear Abu :)

    Olvastam ezt a cikked: [Megújult külsőt kapott az új Catalyst]

    Nekem most a 5850-eshez a Január 26.-i hotfix van fenn. Ebben van MLAA; új Cata AI és AMD Opt. Tessellation.

    Megkérdeztem olyantól, akinek szintén 5xxx-e van és a hivatalos verziót tette fel (11.1) mi a helyzet ezekkel.

    Egyik opció sem elérhető.

    Tudsz arról vmit, hogy ezeket a fícsöröket mikorra fogják (ha fogják) engedélyezni a hivatalos driver-ben HD5xxx szériára is?!

    Köszi! :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Abu85 #12274 üzenetére

    Köszi Abu! :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Steelmanus #12449 üzenetére

    Én mindig Express telepítéssel tettem fel a driver-eket. Mely komponensek mellőzhetőek Cata manuális telepítésekor?!

    Szóval, mi az amit feltétlen fel kell tenni. (jó feltenni) És melyek azok a komponensek, melyeket nyugodtan lehet(ne) kukázni?! Ami szinte 100%, hogy tök felesleges...

    PS:

    - ATI Stream SDK Runtime;
    - HDMI illesztőprogram (ha nem használok HDMI-t);
    - AMD húzással használható kódolás (ha nem használom);
    - WMV9/VC-1 videó lejátszás (ez mire jó?!);

    Köszi! :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Steelmanus #12454 üzenetére

    Egyelőre csak egy rövid válasz, mert lassacskán indulok hazafelé melóból. :) És meg szerettem volna köszönni ezt a szerintem nagyon korrekt kis választ!

    A link-ek mögötti tartalmakat nem volt még időm meglesni.

    Lehetséges, hogy a jövőben csak driver-t és CCC-t fogok feltenni. Nem a méret miatt. Inkább a kevesebb hibalehetőség miatt. Így első blikk-re olyan kép alakul ki Bennem, hogy szerintem tök felesleges feltenni olyan komponenseket, amiket úgysem használok.

    Gondolom játékokhoz; DivX filmekhez bőven elég a driver is.

    Szóval, nagyon hálás vagyok!

    Köszi!!!

    :R :R :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz HSM #12462 üzenetére

    Ilyeneket Nekem is szokott csinálni. De csak bizonyos Flash player-ekben. YT-on még nem csinálta. Nekem az vált be, amit Abu is írt lentebb.

    Itt egy kép róla, mert már más fórumon is előjött ez a probléma és az almáriumban volt ilyen képem. :)

    Ha kikapcsolom, akkor semmi probléma.

    Tesztelve, működik.

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz HSM #12473 üzenetére

    UVD infókat Nekem is ír Evetlog-ba, de azt ki lehet kapcsolni regedit állítással. Most passz, hogy mely kucslot kell 0-ra módosítani.

    Ami érdekes, hogy az előző Radeon-om is írt UVD-ket. Ha jól tudom, akkor YT alatt UVD órajeleken működik.

    Azóta mindent cseréltem a gépben, előtte 4870-es VGA-m volt (asszem :).

    Nekem ez a Flash fagyás most egy adott oldalon jelentkezik, ha előjön - mert már annyi alternatív player van, mint égen a csillag.

    Kikapcsolom a Flash gyorsítást és semmi gond.

    Ha ez hardver hiba, akkor csalódok mert sok ilyen gúglis probléma hsz van és Nálam is állandóan van ez az UVD írogatás. :(

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Steelmanus #12476 üzenetére

    Igen ez az.

    Nekem most így van. Asszem már kérdeztem ebben a topic-ban és Abu sem tudta biztosan, hogy mitől vannak ezek az UVD bejegyzések. Pontosabban ha jól emléxem annyit, hogy "driver-ből jön".

    Na, most. Ezek az UVD bejegyzések mindenkinél vannak, csak nem figyelik mert nincs problémájuk, vagy csak pár, jó pár, sok emberkénél fordul ez elő, akik vmilyen hiba miatt elkezdték nézegetni az Eventlog-ot és akkor szembesültek ezekkel a log bejegyzésekkel?!

    Én most tényleg azt nem tudom eldönteni, hogy ez milyen hiba: hardver; szoftver (nem csak Cata - hanem pl.: Windows OS)

    Ha ez hardver hiba, akkor ilyennel kétlem, hogy gariztatni lehetne a kártyát, mert valóban minden korrekt módon működik, de pl. tud ilyen Flash fagyásokat okozni.

    Nekem az a problémám, hogy előző Radeon-om is csinált ilyet és ilyenkor előjön az a gondolat, hogy csak 1db vasról beszélünk és próba képp (ha tehetném) vásárolnék pl. egy GTX570-es nV-t.

    Én nem foglalkozom az AMD vs. nV vallási témákkal. De AMD közelebb áll Hozzám, mivel mióta van PC-m csak Radeon kártyám volt.

    Az érem másik oldala, hogy Seven x64-hez képest Windows OS téren minden más visszalépés lenne. :(

    Nem nagy probléma, csak bosszantó apróság, csak néha a sok apró bosszantó apróság felgyülemlik...

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Abu85 #12479 üzenetére

    Én ehhez ennyit tudok hozzátenni.

    Az UVD bejegyzés már ekkor jelentkezik, ui. szinte havi szinten OS reinstall-t csinálok. :)

    0.) Szignómban lévő konfig
    1.) BIOS-ban minden Optimized Settings-en
    2.) Windows 7 x64 install
    3.) Alaplapi Chipset driver install (restart)

    Ilyenkor még semmi amd-s eventlog nincs.

    4.) ATI Catalyst telepítése Express/vagy Manuálisan (csak driver + CCC) - restart

    Rögtön meg is jelenik pár db UVD információ az Eventlog-ban.

    Itt még semmi más codec nincs fent; nem lehet fent más csak amit a Seven hoz Magával.

    Utána a gép újrahúzás még pár progi, ill. a lenti REG bejegyzéssel tiltom az UVD infók írogatását. YT videók alatt is létrejön akár 100db bejegyzés pár percen belül, vagy akár 1 perc alatt is. Játékok alatt szintén. (de már nem, mert a reg fájl megakadályozza)

    Az említett Flash Player fagyás Nálam is előfordult, de ahogy írtam csak egy bizonyos oldal flash player-e alatt (body.builder.hu)

    Mivel tiltom a GPU gyorsítást a Flash tartalmakon, így már azon sem. Ha volt, akkor is csak akkor, ha teljes képernyőn volt a Flash.

    Ennyi infóval tudtam szolgálni és minden segélés jól jön, mert nagyon sok külföldi topic-ot bújtam már ezzel az UVD Eventlog-al kapcsolatban, de "csak" a lenti orvosságot találtam rá Én is.

    BIOS-ban még próbáltam olyat, hogy tiltok minden Energy Saver funkciót, de tökmind1. Legfrissebb BIOS flash-elve.

    Ezért is írtam, hogy nem akkora probléma csak bosszantó apróság. Azért bosszantó, mert néha az ember feledékeny. Elfeledem pl. lefuttatni a reg fájl bejegyzést, vagy tiltani a GPU gyorsítást flash alól, hátradőlök, hogy élvezzek egy adást és bummm jön a szokásos AMD hibaüzi az óra mellett. :(

    Mondjuk azt még nem volt időm megnézni, hogy most a 10.2-es végeleges Flash player-el is marad-e a hiba, vagy javul a helyzet.

    :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

Új hozzászólás Aktív témák