Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    válasz p_adam #1532 üzenetére

    R6rol van szo, szoval nincs sok megapixel… az egesz rendszer mellett epp a fixek merete dontott (vs nikon, sony), sokat filoztam, hogy maradok fuji xen, top fixekkel, vagy legyen ez kicsi fixekkel, de kompromisszumos keppel. A vegen oda jutottam nemi rawteszteles utan, hogy pixelbubolason kivul sok ertelme nincs a top fixeknek, viszont meg sose volt ff rendszerem, illetve a rendszer sebessege miatt beleugrom a canonba (pontosabban megrendeltem, aztan nemi teszt utan maradt).

    Most hogy van nemi tapasztalatom vele sokfele korulmeny kozott, vhogy epp a 35ot erzem a szuk keresztmetszetnek. Mivel kepernyo meretben hasznalom a kepeket, a kepelesseg erdekel vhogy a legkevesbe, annal inkabb a kep jellege, szinei, tonusai, atfogott dinamika fontosabb. Persze sokminden javithato, de nem mindegy mennyit utomunkazok vele. A 35os lerekeszelve kepelesseg szempontjabol remek, de valszeg a bevonat miatt van vmi fura fonnyadt tonusa a kepeknek, es az egesz kepen lathato eros kromatikus aberracio is zavaro, ha pl racsos dolog van a kepen. Az egesz sorozatot felreviheti beallitasokban, ami bosszanto.

    Az 50esnel igazan becsulom a sulyat/meretet, meg amugy is a kedvenc fokusztavom, igy nalam ez az alap. Az is megfordult a fejemben, hogy lehet megprobalok tobbmindent az 50nel megloni, aztan akkor tekerek fel nagyobb latoszoget, ha mar kivagassal sem tudok hasznos kepet hazavinni. Nem akarom a fel vilagot bescannelni nagyon regota, csak loni par emleket, ami felidezi az esemenyt, utazast, azt ami velem tortent, hogy lattam a dolgokat. Lehetne jobb, de nincsenek durva hibai.

    Itt jott a kepbe, hogy lehet jobban jarnek vmi 16/24el, mankozni az 50est, mert jelenleg a 35os es az 50es is annyira altalanos, hogy inkabb alkalmazkodom a latoszoghoz, mintsem cserelgessem az obikat, ez nem fordul elo, ha joval nagyobb a latoszogkulonbseg. Tehat inkabb legyen 35+85, vs 24+50 (16+50) - csak ez elobbi mar erosen nyaldossa a 24-105 meretet, arat (foleg ha a sort nezem), hasznalti rugalmassag szempontjabol meg osszehasonlithatatlan.
    Kepminoseg szempontjabol egyertelmuen a 85os a favorit, de megsem viszem sokat a merete miatt, es a latoszog is szukos gyakran, akkor is ha a csaladot fotozom.

    Szoval ennyi inputtal is fixek? :))

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Új hozzászólás Aktív témák