Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Jester01 #2742 üzenetére

    Azt hiszem fogalmam sincs, hogy mit is írtál, de azt látom, hogy nem C kód, debuggerekről meg eddig csak hallottam (és még érthető leírás sincs semelyik használatáról sehol). C-vel sem volt dolgom múlt hétig, csak Turbo Pascallal és Pythonnal (előbbiből emelt szintű érettségiig, utóbbival autodidakta módon), de sose használtam semmilyen debuggert.
    Szóval ebben a formában ha csak nem adsz egy leírást a debbuggerek használatáról az alapoktól, nem veszem hasznát egy breakpointnak.
    Egyébként megnéztem a gdb-t, de magas.

    Arra viszont rájöttem, hogy ha a default eset fut le, a c értéke kiürítődik ahelyett, hogy bekérné a getchar() és emiatt a második default futás, hisz a c üres. De hogy az elsőnél miért ugorja át a getchar()-t, azt lenne jó tudni. A c értéke ettől független, az egészen addig a pontig pont annyi, amit a getchar() bekér, amíg a default eset végre nem hajtódik, ott válik valahogy üressé (nincs törlésre utasítás, sőt ha értéket adok neki a printf előtt, akkor az az érték megmarad, de mégis duplán fut a ciklus), majd a ciklus újrafutása mellőzi a getchar()-t. Az alapján, amit a programozásról tudok, ez lehetetlen, egy program nem hagyhat ki csak úgy parancsokat, ha csak utasítást nem kap rá. De itt nincs ilyen, a default esettel vissza kéne mennie a ciklus elejére, ahol a getchar()-nak ismét kérnie kéne a karakterét. De ez nem történik meg egyszer, csak második futásra.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák