Új hozzászólás Aktív témák

  • sketchifun

    senior tag

    Az a gond avval amit mondtok, és itt kiragadnám a marihuanát, mint olyan, hogy egy oldalról látjátok a dolgokat.

    Tisztázzuk, nem vagyok drogfogyasztó. Csupán egy evvel kapcsolatos telefonbeszélgetés tárgyi részleteit írom le.

    Nem értem, a marihuanát miért tiltják. Persze, rossz, drog, mert annak titulálták, tudatmódosító. De vegyük azon egyszerű példát a hatásairól, amit mindenki tud. Megnyugtat, lelazulsz, szárnyal az agyad. Ezt már biztos mindannyian hallottátok már. Ha ez tényleg így van, ez miért baj? Ha pedig nem így van, arról miért nem hallott még senki semmit?

    Felhozom ellenpéldának az alkoholt. Indulatokat okoz, bizonyítottan pusztítja az agysejteket. Sőt, függőséget okoz, mint ugye tudjuk. Csökkenti a reakcióidőt, az ember levetkőzi a gátlásait, vakmerőbb lesz. Mennyi balesetet is okoz ez? Hányszor hallod a tvből, vagy olvasod a zindexen, hogy részeg volt, ittas volt...

    A marihuanáról miért nem hall ilyet az ember? Mert nincs? Ne vicceljünk emberek. Mindenki tuja hogy van. Pesten nem nehéz hozzá jutni. De miért nem hallani róla, hogy bármi bajt okozott volna? Persze, biztos okozott már bajt. Itt az ellenpélda ellene. Okozhat ez is bajt. De közel sem annyira veszélyes, mint az alkohol.

    Jelzem ismét, nem vagyok sem drog, sem alkoholfogyasztó, viszont dohányzom.

    És ha érveltek is, ne avval, hogy kokain, heroin, ezekről én szót sem ejtettem.

    Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

Új hozzászólás Aktív témák