Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Earl_Muttley #36135 üzenetére

    értem.
    annak nagyon örülj, hogy a papírjaidat nem bántották.

    nem szoktam szeretni az üres locsogást, hogy a jó oldalát nézd, de most megteszem.
    bosszantó, dühítő, de sokkal-sokkal rosszabbul is járhattál volna.
    papírjaid megvannak, és egyben vagy. :))

    ****

    édesanyámon láttam a változást.
    a rablás előtt folyton oktattam.
    biztosnásgtechnikai dolgokra, rablás kivédésekre.
    ilyenekre:
    -gyufaszállal megjelölt ajtó -> betörő tudni akarja, van-e mozgás
    -este, éjszaka elmegy az áram -> rabló veri le az megszakítót az óránál, majd az ajtó előtt vár, hogy kilépjen az áldozat a lépcsőházba.
    és elég sok ilyenre, félreértehetlen gyanús jelekre.
    addig folyamatosan le lettem intve.
    tehát indokolatlanul nem volt figyelmes, most meg szegény indokolatlanul fél olyantól is, amitől nem kéne.

    ****
    ****

    ez most nem neked szól, hanem mindenkinek. :)
    ez egy általános, utcai rablás elleni pszichológiai védekezés.
    1 vagy 2 feltételezett elkövetőnél működik, többnél már nem biztos.
    ha rájössz, hogy követnek, akkor átmész a túloldalra.
    nem gyorsítasz, hanem inkábbb lassítasz.
    ha ők is átkelnek, akkor azonnal megfordulsz, és szembemész velük úgy, hogy lehetőleg az úttest közepén találkozzál velük, nézzél a szemükbe, és úgy menj el mellettük.
    ha mindenre elszántak, és eldöntötték, akkor mindenképp annyi.
    de ha csak "vadászgatnak", és nem "szűkültek be" teljesen, akkor a szembefordulás kizökkneti őket a forgatókönyvükből, miszerint hátulról lerohannak érzik, hogy előbb lelepleződött a szándékuk, mielőtt belekezdtek volna.

    ez engem 2* megmentett már, fura módon nem egy elcseszett környéken, hanem mindkétszer a rózsadomb tetején, ráadásul nem is olyan messze egymástól, a gábor áron u-ban...

    az előlük való kis fokozatú gyorsítástos lelépési kísérlet totál értelmetlen. kb, mint a gepárd elől gyors gyaloglásban elriszálni.
    ha viszont jó futó vagy, és kiszúrod őket 20-30 m-ről, akkorr viszont tényleg érdemes levágni az ellenkező irányú sprintet. ala black kolléga. :D

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák