Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chris0321

    addikt

    válasz Puma K #52612 üzenetére

    Bocs, hogy csak most válaszolok de nem volt időm.
    Én pestre mentem fel a kocsiért 180 km-re és a sógorom vitt aki autószerelő és ért is hozzá így nem kellett sehova elvinnem az autót átnézetni de biztos lesz aki tud ajálnani valakit. Azt tudom, hogy márciusban sógor egy ismerőséhez 2 hetet kellett volna várni, hogy be tudjuk vinni átnézetni.
    Hibák: kaszni rozsdásodás a kerékíveknél, küszöbnél és a kombinál a csomagtartó ajtó ha jól emlékszem. Az, hogy kivülről nem nagyon csúnya nem jelent semmit, mert belülről rohad. Én is a kasznishoz vittem először, bal oldalt elől sárvédő csere újra mert nem volt értelme javítatni, bal hátsó ív javítás, jobb küszöb javítás. Bizonyos évjáratoknál a hátsó felfüggesztés bekötési pontjával volt gond a korai évjáratoknál, erre volt visszahívás és később már másképp gyártották.
    A futómű is érzékeny tud lenni ezekre a jó magyar utakra, nálam szilenteket kellett cserélni és kormányösszekötőt mert be volt rohadva és nem lehetett beállítani.
    Volt még egy olajcső amit cserélni kellett, mert kicsit eresztett és a lámpamosóval volt gond.
    A motor hajlamos lehet az olajfogyasztásra, amit nem biztos, hogy észre lehet venni ha még nem füstöl és előtte rátöltik az olajat. Az enyémet az előző tulaj ilyen téren rendbe rakta, nem emlékszem pontosan mennyiért de több százezer volt a hf felújítás plusz egyéb. Azóta nem eszi egyáltalán az olajat. Ha 10w-t öntenek a kocsiba, hogy ne egye az olajat az nem megoldás mert nem arra van tervezve a motor és pl. télen a 10w sokkal sűrűbb és lassabban jut el mindenhova.
    Ha jól emlékszem ennyi, ha valami kimaradt remélem valaki megírja.

Új hozzászólás Aktív témák