Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MPowerPH

    félisten

    válasz Viszlát #36049 üzenetére

    Az egyik legzavarobb a tobbi markanal, az ulesallitas. A BMW addig mar eljutott, hogy legalabb a memoria gombjait nem alulra az ules oldalara rakta, igy latod, mit nyomsz. De tovabbra sem az igazi, meg az uj szerianal sem, pedig szerintem funkcionalis alapkovetelmeny, ha mar milliard funkcios az ules.
    En ha viszek valakit, es be akarja allitani az ulest, akkor szvsz nem tudja, mert van 4 fele+2 in 1 gomb, ami sokfele mozog, es a vege az, hogy mindig ki kell szallnom, kinyitnom az ajtot, es megmutatni neki, hogy akkor mivel mit allit. A Merci ezt ugy megoldotta, hogy az ajtora kidobta a teljes ules setupot, az osszes funkcioval egyutt, az ules belso felere felfele pedig kis tarcsakkal a kulonbozo levegos funkciokat tudod allitani. Csak egy pelda az ergonomiarol. :) Kezre is is all, tudod mit is nyomkodsz, es pluszban szerintem mutatos is.
    Azert tunik csicsanak, mert olyan a szinosszeallitas. Ez azert szolidabban hat, es sokkal hetkoznapiasabb lesz a kozkedvelt szinekkel. Viszont azzal, hogy a teljes muszerfalat kivaltottak 2 nagy kijelzovel, ami ugye vegre nem ugy nez ki mint ha egy tabletet odaragasztottak volna(ahogy a tobbi gyartonal, included BMW), zsenialisat alkottak. Vegtelensegig konfiguralhatod, ami pl. olyan egyre elerhetobb extraknal jon jol, mint az ejjellato, ami a BMW -ben ugy muxik, hogy ha nezni is akarod, akkor a kozepkonzolon levo tabletet kell bamulnod, mai kozel sem idealis. Mig a Mercinel siman berakod magad ele(meg az Audinal is, csak itt nagyobb a hely). Ugyen ez a terkepre is igaz, es barmi masra.
    Szerintem ha mar elektronikus a valto funkciovalasztoja, akkor az a bot is tok foloslegesen foglalja a helyet. BMW ezt design elemkent hasznalja, pedig funkcionalisan sokkal jobb lenne a kormanyra pakolni, igy a kardan az a resze is sokkal letisztultabb lenne, es jobban lehetne varialni.

    En kiprobaltam az uj E -t, es igazabol sargulok az irigysegtol, hogy meg nem lehet ilyenem, pedig meg a rohadt personal loanban is elgondolkoztam, hogy akkor megis veszek egyet.... De autot hitelre soha.

    joamilestoné: Igen, de ha megnezed az ekkor gyartott autokat, lasd Audik pl, mindben ilyen. Merci kezdi elhagyni, de a BMW megtartotta meg az uj 5er -ben is, es mar a 6er is ilyet kapott 2012 -ben. Szerintem is szornyu, es ahogy lattam, az ujsagiroknak sem tetszett. Csak akkor tudnam, miert lett ez a meno?! Egy birka elkezdte, a tobbi meg begetve kovette. Az A6 -osban hogy nez ki? Mondjuk ott legalabb behuzhato, de menet kozben akkor is rondaskodik.

    [ Szerkesztve ]

    Don't Tread On Me

Új hozzászólás Aktív témák