Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brd

    nagyúr

    válasz Penge_4 #6763 üzenetére

    És szerinted ha a bányászok (a 100TH/s-esek kivitelével) jövedelme megcsappanna, akkor az nem lenne hatással az árfolyamra?

    Miért lenne? Azért ér a BTC annyit, amennyit, mert annyiba kerül előállítani? Dehogy. Ez egy közel ideális piac, nincs központi ármeghatározó, így pont annyit ér, amennyiért a vásárlói szerint ér, amennyiért hajlandóak megvenni. Hiába akarná valaki $2000-ért adni darabját (mert neki mondjuk úgy érné meg bányászni), ha senki nem veszi meg tőle.
    Csak úgy tudom elképzelni, hogy hatása lenne, de az is rövidtávú, ha kiderülne, hogy a NSA, vagy hasonló jó szándékú szervezet kezébe kerülne ez a kapacitás, ilyenkor minden bizonnyal (remélem, mert ha nem, úgyis borul az egész filozófiája) módosítanának úgy a hashszámításon, hogy ne lehessen azzal a készülékkel többé hash-t számolni, vagy csak jóval lassabban. De ez is csak lefelé vinné az árfolyamot arra az időre.

    Ha te eddig 1 BTC-t bányásztál, de holnaptól már csak 0.1-et fogsz ugyanakkora áramfelhasználással, ezzel együtt a befektetett pénzed is csak 10x annyi idő alatt lesz nullszaldós, akkor hogyan fogsz reagálni?

    Hát, tekintve, hogy a coinok már több, mint a fele a piacon van, sokat nem számítana az, hogy egy adott ponttól kezdődően az új coinok az általad elképzelt pontig nem kerülnek be a piacra (kibányászódnak, csak nem kerülnek eladásra). Azért nem, mert olyan kis hányadot képviselnek az egészből, hogy nem lenne igazán érzékelhető hatása. A tőzsdéken láthatóan nem kizárólag a bányászok adnak el (lásd az elmúlt időszak forgalma, és az árfolyam értéke, de ha végiggondolod, mi értelme is lenne eladni valamit, vagy inkább mi értelme lenne megvásárolni azt, amit a vevő semmire nem tud használni, ki venné azt meg?), ma már van annyi coin forgalomban, hogy ne az új coinok bekerülésének a sebessége határozza meg a forgalmat/árfolyamot.

    Nem fogsz addig eladni, amíg az árfolyam fel nem megy. Ezáltal a kínálat csökken, ami miatt nehezebb lesz hozzájutni, az árfolyam emelkedése pedig tovább generálja a keresletet egészen addig, amíg a kínálati oldal újra eladásba nem kezd. Ez pedig 1->0.1 váltás esetén 10x-es növekedés körül fog stabilizálódni.

    Valahogyan biztosan így lenne, csak vegyük észre, ez nem azért van, mert akkor éppen x összegbe kerül előállítani a coin-t, hanem a vevők éppen akkor annyit adnak érte. Ha most $2000 lenne egy BTC, vennél belőle? Ill. ami sokkal lényegesebb, az emberek többsége akarna venni belőle? Szerintem nem, tehát csökkenne az árfolyam. Akkor is, ha ez a bányászoknak nem tetszene. Hiába nem adják el az új coinjaikat, attól a meglévőekkel még kereskedni fognak mások. Itt nem egy szűk körben elérhető, létfenntartáshoz nagy mértékében szükséges erőforrás árfolyamáról van szó, lásd pl. olaj, hanem egy kényelemből, vagy haszonszerzés céljából használható valamiről. Itt az mozgatja az árfolyamot, hogy érdemes-e vásárolni belőle, az adott áron, vagy nem. Ha nem érdemes, nem fognak vásárolni, mert nem kötelező, nélküle is elvan bárki, egy pillanatra sem kötelező BTC tulajdonosnak lenni, így az nem fog számítani, hogy mennyibe kerül előállítani. Ha drága lesz előállítani, sokan majd abbahagyják az előállítást, ettől majd megint meg fogja érni előállítani (lásd számítási nehézség). Többek közt ettől is olyan zseniális az egész, nem határoz meg semmit előre, hanem a használói összességének a szándéka alakítja. Bányászás nélkül nyilván nem létezne, de az úgy van kialakítva, hogy valakinek mindig még éppen megérje csinálni (feltéve persze, hogy aktuálisan van értelme a BTC forgalmának).

    [ Szerkesztve ]

    The only real valuable thing is intuition.

  • attiati

    veterán

    válasz Penge_4 #6763 üzenetére

    Ígérem fogok olvasgani. De elég vad spekulációnak tartom a BTC-t világpénzként.

    A több száz év alatt létrejött pénzügyi rendszert (vagy akár csak a több évtized alatt létrejött mai fedezet nélküli pénzügyi rendszert) drasztikusan és hirtelen változtatná meg. És ez sok érdekcsoportnak, vagyoncsoportnak nem tetszene. Indultak már háborúk ennél jóval kisebb dolgok miatt is. Nemhogy a pénz miatt, ami végső soron az összes háború kirobbantója.

    Értem én, hogy alulról jön a BTC, mert az emberek elfogadják. Polgárháborúk is alulról indulnak általában, meg érdekből.... aztán jön a felsőbb akart (törvénykezés, hadsereg), és annyi az alulról jövő dolgoknak. Persze ettől még voltak sikeres polgárháborúk. Szerintem előbb jön létre egy amero, dolluro, akármilyen nevű dollár, eur közös deviza.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák